15 Adet İstanbul Film Festivali Filmi Online İzlenebilecek

15 Adet İstanbul Film Festivali Filmi Online İzlenebilecek

Daha fazla İstanbul Film Festivali filmi online olarak izlenebilecek.

Normal koşullarda 10-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 39. İstanbul Film Festivali; koronavirüs pandemisinin dünyada hayatı durdurmasının ardından meçhul bir tarihe ertelenmişti. Ardından festivalde gösterilmesi planlanan filmlerden bazıları MUBI Türkiye’de geçici süreliğine yayınlanmıştı. Festival yönetiminden daha fazla film müjdesi geldi.

15 Adet Film Yolda

İstanbul Film Festivali’nin düzenleyicisi olan İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)’den gelen açıklamaya göre İstanbul Film Festivali’nin seçkisinde bulunan ve normal koşullarda Nisan ayındaki festivalde gösterilmesi planlanan, daha önce Türkiye’de hiç gösterilmemiş 15 film daha seyirciyle buluşacak.

Yeni Filmler De Mubi’de Olabilir

İstanbul Film Festivali seçkisinden yayınlanacak yeni 15 filmin tam olarak izleyiciyle nasıl buluşacağı netleşmiş değil. Ancak festivalin yakın bir tarihte fiziksel olarak düzenlenmeyeceği ve MUBI Türkiye ile olan mevcut anlaşmanın varlığı bilgilerini sahip olduğumuz için bu 15 filmin de MUBI üzerinden seyirciyle buluşması planlanıyor olmalı.

Yorumlar