18. Filmmor Gezici Kadın Filmleri Festivali, Evinize Geliyor

18. Filmmor Gezici Kadın Filmleri Festivali, Evinize Geliyor

18. Filmmor Gezici Kadın Filmleri, bu sene 12 Haziran-22 Haziran tarihleri arasında online olarak gerçekleşecek.

Filmmor Kadın Filmleri Festivali İnternet Üzerinden İzlenecek

Koronavirüs salgını nedeniyle sanat dünyasında birçok etkinlik iptal edilmiş, belirsiz bir tarihe ertelenmiş ya da dijital platformlar üzerinden düzenlenmeye başlanmıştı. Bu sefer evlerimizde 18. Filmmor Gezici Kadın Filmleri Festivalini online olarak izleyebileceğiz. Festival 12 Haziran'da başlıyor. Festival 10 gün sürecek.  

Filmmor Gezici Kadın Filmleri Festivali Hakkında

Bu sene 18.si düzenlenen Filmmor Gezici Kadın Filmleri Festivalinin teması “Hak Odaklı Sinema”. Festival 12 Haziran Cuma günü saat 21.00’da açılışını online olarak gerçekleştirecek. Festivalin düzenlenmesinde büyük rolü olan kadınlar, açılışta bir araya gelecek. 10 günlük festival programında “Hak Odaklı Sinema” teması çerçevesinde söyleşiler, atölyeler ve paneller düzenlenecek. Evde Kendi Filmini Yap atölyesi ve Yerelde Kültür Sanat Üreten Kadınlar paneli merakla beklenen etkinlikler arasında yer alıyor.

Filmmor Gezici Kadın Filmleri Festivali Programı

Festivalde etkinlikler Hak Odaklı Sinema, Kadınların Sineması, Feminist Kadraj, Bedenimiz Bizimdir, Cinsiyetler ve Filmi Takip kategorileri kapsamında gerçekleştirilecek. Festivalin iki özel konuğu ise Alice Guy-Blaché ve Claire Pijman! Öykülü sinemanın kurucusu olan Alice Guy-Blaché, Feminist Bellek; Claire Pijman ise Feminist Kadraj kategorilerinde festival katılımcıları ile buluşacak.

Festivalin kapanışı 22 Haziran’da Altın Bamya Ödülleri ile gerçekleşecek. Festivalde yer alan tüm filmlere Mor Kamera Dayanışma Ödülü verilecek.

18. Filmmor Gezici Kadın Filmleri Festivali hakkında detaylı bilgilere, festival programına “filmmor.org” sitesinden ulaşabilir, bu site üzerinden festivale kayıt yaptırabilirsiniz.

Yorumlar