1917 Filmi Türkiye’de Vizyona Girmeyecek Mi?

1917 Filmi Türkiye’de Vizyona Girmeyecek Mi?

Pinema Film dağıtımı ile Türkiye’de vizyona girmesi beklenen 1917 filminin vizyon tarihi ertelendi.

Sam Mendes imzalı, I. Dünya Savaşı filmi 1917, Oscar’ ın en çok konuşulan filmleri arasındaydı. Altın Küre’de önemli başarılara imza atan yapım, Oscar’da En İyi Sinematografi, En İyi Görsel Efekt, En İyi Ses Miksajı ödüllerini kazandı.

Türkiye’deki yayın haklarını Pinema Film satın almıştı. Daha önce vizyon tarihi defalarca ertelenen filmin bir kez daha ertelenmesi Türkiye’de sinemaseverler için tam anlamıyla hüsran yarattı. Filmin 16 Ocak tarihinde sinemalarda yerini alması planlanırken önce 7 Şubat’ a daha sonra 21 Şubat’ a ertelenmişti. 

1917 Filmi Türkiye’de Ne Zaman Vizyona Girecek?

Pinema Film' in yayın haklarını satın aldığı 1917 filminin neden sürekli ertelendi? Henüz kesin bir açıklama yapılmasa da sinema kulislerinde gezinen iddialara göre Pinema Film’in, 1917’i vizyona girmesi için gereken materyallerin parasını ödeyemediği, ve bu yüzden de filmin vizyon tarihini sürekli ertelendiği söyleniyordu. Dolaşan bu bilgi doğru mu bilinmiyor ama Pinema Film’in vizyon tarihini sürekli ertelemesi Türkiye’deki sinemaseverleri çok kızdırdı.

Pinema Film, Türkiye’de haklarını aldığı filmleri Türkçe dublajlı olarak YouTube hesabında yayınlıyor. Evet doğru duydunuz! Bu durumun yasal boyutu elbette kafaları kurcalıyor fakat önümüzdeki günlerde neler olup biteceğini hep birlikte göreceğiz. 

Yorumlar