2015’ten Sonra Yapılmış En Başarılı 10 Dizi Önerisi

avatar
Anonim Editör

Popüler dizileri izleyip bitirenlere dünyada izlenme rekorları kıran en güncel alternatif dizilerden bir seçki hazırladık!

Jessica Jones

Jessica Jones

Jones, Peter Parker ile aynı okulda okuyup, kendisinden hoşlanan Jessica Jones geçirdiği bir radyasyon kazasıyla süper güç ve uçma yetisi kazanır. Geçirdiği kazadan sonra s.h.i.e.l.d korumasında aylarca komada kalan Jones süper kahramanlıktan emekli olduktan sonra özel dedektiflik bürosu açmaya karar verir.

Daredevil

Daredevil

Başarılı bir avukat olan Matt Murdock, çocukken geçirdiği radyoaktif bir kaza sonucu gözlerini kaybeder. Gözlerini kaybetmesine karşılık diğer duyularını geliştiren Murdock, kulaklarını bir radar gibi kullanarak çevresinde olan bitenin görüntüsünü zihninde canlandırır. Bunun yanına üstün dövüş yetenekleri de eklenince Matt Murdock, son derece tehlikeli, bir suçlu olarak karşılaşmak istediğiniz son adama dönüşecektir.

This Is Us

This Is Us

Yolları kesişen ve hayat hikâyeleri ilginç yollarla iç içe geçen eşsiz bir topluluğu takip eden, dürüst ve provokatif bir dizi. THIS IS US, tanıdığınızı düşündüğünüz insanlarla ilgili günlük varsayımlarınıza meydan okuyacak, modern bir drama.

American Crime Story

American Crime Story

Seride herkesin bildiği O.J Simpson davası, ünlü oyuncular tarafından tekrar canlandırılıyor. Cuba Gooding Jr, John Travolta, David Schwimmer ve Sarah Paulson gibi ünlü kadrosuyla dikkat çeken yapım, davanın kaotik atmosferini, gerçek görüntülerle her iki tarafın da bakış açısıyla anlatıyor.

Mr. Robot

Mr. Robot

Gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot bir gün, gizli bir hacker grubunun liderinden çok uluslu şirketleri çökertmesinde yardım etmesi yönünde bir iş teklifi alır. Fakat bunun için çalıştığı şirketteki konumunu kullanması gerekecektir.

Grace and Frankie

Grace and Frankie

Zarif Grace ile sıra dışı Frankie, kocaları aynı avukatlık bürosunda senelerdir beraber çalışmasına rağmen birbirleriyle arkadaş olmamışlardır. Ancak bu durum kocaları kendilerini birbirleri için terk ettiğinde değişir. Bu beklenmedik gelişme onların arasında güçlü bir bağ oluşturacak ve hayata yepyeni bir bakış açısıyla bakmalarını sağlayacaktır.

The Man in the High Castle

The Man in the High Castle

Tarihte tek bir şeyin değişmesi dünya tarihini ve insanlığın geleceğini ne kadar etkileyebilir? Peki, o değişecek şey Hitler’in durdurulmasıysa? II. Dünya Savaşı’nı Amerika değil, Nazi Almanya’sı ve Japon İmparatorluğu kazansaydı ne olurdu? Dünyada dengeler nasıl oluşurdu? The Man in the High Castle bize başka bir dünya ihtimalini düşünmemizi salık veriyor; en kötü kâbusumuzun gerçek olduğu bir dünyayı; yine de umudun tükenmediği bir dünyayı.

Fresh Off the Boat

Fresh Off the Boat

Taiwanlı Huang Ailesi yıllarca Washington‘da ikamet ettikten sonra 1995 yılında ailenin babası Louis‘in Orlando‘da bir restoran açması ile birlikte oraya taşınma kararı alırlar. Ailenin 11 yaşındaki en büyük oğulları Eddie Huang Washington‘da yıllarca Çin Mahallesinde yaşamış, Orlando‘ya taşınmalarıyla birlikte bambaşka bir dünyayla tanışmışlardır.  Bu yeni çevrede hayatta kalmak zor olduğu kadar komik olaylara gebedir.

Designated Survivor

Designated Survivor

Dizi, Amerika’da gerçekleşen kongre saldırısından sonra kendini bir anda başkan koltuğunda bulan Tom Kirkman’ın hem ülkeyi gelecekteki terör saldırılarından korumaya çalışmasını hem de kişisel çatışmalarını konu ediyor.

Santa Clarita Diet

Santa Clarita Diet

Joel ve Sheila emlakçılık yapan ve ergen kızları, aynı zamanda yakın arkadaşları olan polis komşuları ile California‘da huzurlu bir hayat sürmektedir. Bir gün ev satışına gittiklerinde Sheila şiddetli bir şekilde kusmaya başlar. Görülmemiş boyutlarda bir zehirlenme sandıkları olayın ardından her şey tam normale döndü derken Sheila değişmeye başlar; hem karakter olarak hem beslenme şekli olarak. Artık bu huzurlu çekirdek aile için yepyeni bir dönem başlamıştır.