2018 Oscar Adayları Açıklandı!

2018 Oscar Adayları Açıklandı!
Oscar Ödülleri İçin Nefesler Tutuldu!
 
90.'sı düzenlenecek olan Oscar Ödülleri törenine doğru nefesler tutuldu. Bir çok ülkenin "Yabancı Dilde En İyi Film Oscar" aday adayları belli olmaya başladı.Oscar ödülleri için birbirinden başarılı yapımlar listede  yerini almaya başladı. Bu sene Oscar'ın güçlü adayları arasında Macaristan aday adayı Ildikó Enyedi'den On Body On Soul,Avusturya'nın aday gösterdiği Michael Haneke'nin Happy End'i, İsveç'in aday adayı Ruben Östlund'un The Square'i, Norveç'in aday adayı Joachim Trier yönetmenliğinde Thelma ve  Fatih Akın yönetmenliğindeki Almanya'nın aday adayı In The Fade'i kategorinin şimdiden güçlü adayları arasında yer alıyor.Türkiye'den ise Can Ulkay yönetmenliğinde Ayla filmi aday adayı olarak gösterildi.
Şu ana kadar belli olmuş 2018 Yabancı Dilde En İyi Film Oscar aday adayları;

TÜRKİYE, Ayla (Can Ulkay)
GÜRCİSTAN, Scary Mother (Ana Urushadze)
HIRVATİSTAN, Quit Staring at My Plate (Hana Juši?)
HOLLANDA, Layla M. (Mijke de Jong)
IRAK, The Dark Wind (Hussein Hassan Ali)
İRLANDA, Song of Granite (Pat Collins)
İSPANYA, Summer 1993 (Carlo Simón)
İSVEÇ, The Square (Ruben Östlund)
İSVİÇRE, The Divine Order (Petra Biondina Volpe)
ALMANYA, In The Fade (Fatih Akın)
AVUSTURYA, Happy End (Michael Haneke)
AZERBEYCAN, Pomegranate Orchard (Ilgar Najaf)
BELÇİKA, Racer and the Jailbird (Michäel R. Roskam)
BOSNA HERSEK, Men Don’t Cry (Alena Drljevi?a)
DOMİNİK CUMHURİYETİ, Woodpeckers (José María Cabral)
LÜBNAN, The Insult (Ziad Doueiri)
LÜKSEMBURG, Barrage (Laura Schroeder)
MACARİSTAN, On Body and Soul (Ildikó Enyedi)
MISIR, Sheikh Jackson (Amr Salama)
ESTONYA, November (Rainer Sarnet)
FİLİSTİN, Wajib (Annemarie Jacir)
FİNLANDİYA, Tom of Finland (Dome Karukoski)
GÜNEY KORE, A Taxi Driver (Hoon Jang)
JAPONYA, Her Love Boils Bathwater (Ry?ta Nakano)
KOLOMBİYA, Pariente (Iván Gaona)
LETONYA, The Chronicles of Melanie (Viesturs Kairiss)
LİTVANYA, Frost (Sharunas Bartas)
NEPAL, White Sun (Deepak Rauniyar)
NORVEÇ, Thelma (Joachim Trier)
POLONYA, Spoor (Agnieszka Holland)
PORTEKİZ, Saint George (Marco Martins)
ROMANYA, The Fixer (Adrian Sitaru)
SIRBİSTAN, Requiem for Mrs. J (Bojan Vuleti?)
ŞİLİ, Neruda A Fantastic Woman (Sebastián Lelio)
TAYLAND, By the Time It Gets Dark (Anocha Suwichakornpong)
UKRAYNA, Black Level (Valentyn Vasyanovych)
VENEZUELA, El Inca (Ignacio Castillo Cottin)
YUNANİSTAN, Chevalier (Athina Rachel Tsangari)

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.

Güncel Haberler

Popüler Listeler