2021 Sundance Film Festivali İle ilgili Detaylar

2021 Sundance Film Festivali İle ilgili Detaylar

2021 Sundance Film Festivali, 28 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek.

Dünya çapında önem arz eden Sundance Film Festivali, bu sene salgından önce düzenlenen son büyük festivallerden birisi olmuştu. ABD’de henüz kontrol altına alınamayan koronavirüs yüzünden festivalin önümüzdeki yıl için önlemlerini alması gerekti.

Festivalin online olarak düzenleneceğini belirten yönetim, fiziki gösterimlerle festivali gerçekleştirme fırsatı yakaladığı an Utah dışında bazı şehirlerde de gösterimler yapılabileceğini açıklamıştı. Normalde 11 gün süren film festivali bu sene 28 Ocak - 3 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek.

Hem fiziksel hem de dijital olarak faaliyetlerini sürdürmeye hedefleyen festival yönetimi, programının açıklamasına kısa bir süre kala süreçle ilgili yeni detayları açıkladı.

2021 Sundance Film Festivali Programında 70’ten Fazla Film Yer Alacak

Festival yönetimi fiziksel olarak Los Angeles ve Park City’deki arabalı sinemaların yanı sıra, programındaki her film için en az bir tane fiziksel gösterim yapmayı düşünüyor. Online olarak düzenlenecek olan festivalin 70’ten fazla filme yer vereceğini duyurarak, pandemi şartlarının getirmiş olduğu zorunluluklar sebebiyle, yapısında önemli bir değişikliğe gidiyor. Film gösterimleri, özel olarak oluşturulmuş bir sanal platform aracılığıyla erişilebilir olacak.

Film seçme konusunda zorlandıklarını belirten festival direktörü Tabitha Jackson, bu sene birçok yeni filmin geleceğini ve yeni keşiflerin yer alacağını belirtti. “Bir keşif festivali olma misyonumuzu ikiye katlıyoruz. Festivalin biçimi bağımsız sanatçı topluluğunun erişimini gerçekten genişletebilecek bir platform.” sözleriyle 2021 yılı için alışılmışın dışında festival deneyiminin yaşanacağının altını çiziyor.

 

 

Yorumlar