31. Ankara Uluslararası Film Festivali Ertelendi

31. Ankara Uluslararası Film Festivali Ertelendi

4 ve 14 Haziran tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan 31. Ankara Film Festivali'nin de ertelenmesine karar verildi.

Coronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerden bir tanesi de sinema sektörü oldu. Birçok yapımın çekimleri durduruldu, merakla beklenen filmler vizyondan çekildi ve uluslararası çapta gerçekleşen festivaller iptal edildi ya da ertelendi. Bu süreçte önce Filmmor ve İstanbul Film Festivalinin ertelenme kararı açıklanmıştı. Şimdi ise yönetim kurulu 31. Ankara Uluslararası Film Festivalinin de salgın nedeniyle ertelenmesine karar verdi. 

31. Ankara Uluslararası Film Festivali Hakkında Detaylar

Bu sene 31.si düzenlenmesi planlanan Ankara Uluslararası Film Festivalinin başvuruları 25 Mart 2020 tarihinde sona ermişti. O günden itibaren başvuran 1278 film değerlendirmeye alınmıştı. Festival yönetimi, yapılan değerlendirmelerle yarışma filmlerini ve festival seçkisini ilerleyen tarihlerde açıklayacağını belirtti. 

Her yıl Ankara Uluslararası Film Festivali, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ile gerçekleştiriliyordu. Yeşim Ustaoğlu, Tuğçe Altuğ, Berkay Ateş, Aylin Zoi Tinel ve Uğur Vardan, ulusal jüri üyeleri arasında bulunan önemli isimler. Festivalde 12 kategoride ödüllerin verilmesi planlanıyor. En İyi Film Ödülünü kazanana 50.000 TL, En İyi İlk Film Ödülü kazanana ise 10.000 TL verilecek.

Yorumlar