39. İstanbul Film Festivali Afişi Yayınlandı

39. İstanbul Film Festivali Afişi Yayınlandı

39. İstanbul Film Festivali’nin merakla beklenen afişi dün itibariyle paylaşıldı.

39 senedir Türkiye’nin en prestijli film festivallerinden birisi olma unvanını elinde bulunduran ve düzenlendiği günler boyunca biletleri yok satan İstanbul Kültür Sanat Vakfı(İKSV)’nin düzenlediği İstanbul Film Festivali’nin bu seneki afişi paylaşıldı. Afişteki ince detaylar dikkat çekiyor.

İstanbul Film Festivali’nde Alfred Hitchcock’a Özel Afiş

Bilindiği üzere İstanbul Film Festivali; her yıl özel bir yönetmene özel bir bölüm ayırıyor. Önceki yıl Ingmar Bergman’ın, geçtiğimiz yıl Stanley Kubrick’in anıldığı festivalde bu yıl o özel bölümün konuğu gerilim sinemasının ustası Alfred Hitchcock olacak. Aynı zamanda senaristlik ve yönetmenlik de yapan Cem Özüduru tarafından tasarlanan 39. İstanbul Film Festivali’nin afişi Hitchcock’a özel göndermeler içeriyor. Afişte film seyrederken görülen bir rüyanın tasviri ve etrafında Alfred Hitchcock’u temsilen kuşlar yer alıyor. 

39. İstanbul Film Festivali Programı

Filmekimi etkinliği ile birlikte ülkemizde uluslararası filmlerin Türkiye prömiyerini yapması için ideal saha haline gelen İstanbul Film Festivali’nin 39. randevusu 10-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivalin ağırlıklı olarak Alfred Hitchcock filmleri ve Berlin Film Festivali’nde gösterilecek olan yeni filmleri içermesi beklenen programı 17 Mart Salı günü açıklanacak.

Yorumlar