40. Kahire Film Festivali’nin açılışın Yeşil Rehber Filmi Yapacak

40. Kahire Film Festivali’nin açılışın Yeşil Rehber Filmi Yapacak

Yeşil Rehber filmi 20-29 Kasım tarihleri arasında 40. kez düzenlenecek olan Kahire Film Festivali’ nin açılışını yapacak.

Bu senenin en iddialı yapımlarından biri olan Yeşil Rehber filmi 20-29 Kasım tarihleri arasında 40. kez düzenlenecek olan Kahire Film Festivali’ nin açılışını yapacak.  Merakla beklenen filmin başrollerini Moonlight ile Oscar sahibi olan Mahershala Ali ve Captain Fantastic ile Eastern Promises ile Oscar adaylığı kazanan Viggo Mortensen üstleniyor.  Filmin kadrosunda  Linda Cardellini, Brian Stepanek, Sebastian Maniscalco, Don Stark, P.J. Byrne ve Iqbal Theba gibi isimler yer alıyor.

Tony Lip, Bronx’taki bir İtalyan Amerikan mahallesinde yaşamaktadır. Ünlü Afro-Amerikalı piyanist Dr. Don Shirley ise konser turu için hazırlanmaktadır. Ünlü müzisyen tur kapsamında Manhattan’dan güneye doğru birçok yere gidecektir. Kendisi ile şehir şehir gezecek bir şoför arayışında olan Shirley, bir süredir işsiz olan Tony’yi işe alır. Tony, yolculuk sırasında Afro-Amerikalılar için güvenli olan güzergahları kullanabilmek için “The Green Book” isimli kılavuzdan yardım alır. Dr Shirley ve Tony çıktıkları bu yolculukta ırkçılıkla, tehlikeyle olduğu kadar beklenmedik nezaket ve iyilikle karşılaşır. İkili bu zorlu yolculuklarında farklılıklarını bir kenara bırakmak ve kendilerini geliştirmek zorundadır.

Yeşil Rehber filminin ülkemiz için vizyon tarihi ise 30 Kasım

Yorumlar