45. Toronto Film Festivali’nin Programı Belli Oldu

45. Toronto Film Festivali’nin Programı Belli Oldu

10-19 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 45. Toronto Film Festivali’nin, bu yılki festival planı açıklandı.

Coronavirüs salgını nedeniyle uzun bir aradan sonra dünyanın birçok yerinde sinema salonları açılmaya başladı. Sinema salonlarının açılması ile sonbahar aylarında düzenlenecek olan festival ve sanat etkinliklerinin de fiziksel olarak gerçekleşmesi için festival yönetimleri harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde Venedik Film Festivali’nin, çeşitli tedbirler alınarak fiziki olarak gerçekleşeceği açıklanmıştı. Venedik Film Festivali’nin ardından Toronto Film Festivali için de yeni kararlar alındı.

45. Toronto Film Festivali Fiziksel Olarak Gerçekleşecek

Coronavirüs salgını, festivallerin koşullarını da değiştirdi. Her ne kadar festival fiziksel olarak düzenlense de bu sene geçen yıllara oranla daha az sayıda film gösterimi gerçekleşecek. Sadece 50 filmin gösteriminin yapılacağı festivale, aynı zamanda sağlık tedbirleri kapsamında daha az katılımcı kabul edilecek. Coronavirüs tedbirleri kapsamında basın toplantıları dijital ortamlar üzerinden düzenlenecek. Tedbirlere rağmen festivallerin vazgeçilmez parçası kırmızı halı geçişi de gerçekleşecek. Gösterimlerin salonlarda gerçekleşmesi için Kanada yönetiminden izinler bekleniyor.

45. Toronto Film Festivali Programında Yer Alacak Filmler

Festival yönetimi, 45. Toronto Film Festivalinde gösterimi yapılacak filmlerden sadece 8 tanesinin ismini açıkladı. Festival planındaki diğer filmlerin isimleri yaz ayları içerisinde açıklanacak.

İsimleri Açıklanan Filmler:

Ammonite

Druk

Concrete Cowboy

Fauna

Good Joe Bell

Spring Blossom

True Mothers

Bruised

Yorumlar