55. Uluslararası Antalya Film Festivali’nden Dikkat Çeken Poster!

55. Uluslararası Antalya Film Festivali’nden Dikkat Çeken Poster!

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen film festivalinin bu yıl yayınlanan afişi dikkatleri üzerine topladı.

Afiş, Antalya halkı ve Altın Portakal Venüs heykelinden oluşuyor. Türkiye’nin ilk film festivalinin bu seneki teması “insan” olacak. Göç, mültecilik, ekonomik, sosyal ve duygusal dışlanmışlık bağlamında dünyanın farklı ülkelerinde yaşanan ortak hikayeleri anlatan filmler ‘Çağdaş Masallar’ başlığı altında izleyici ile buluşacak. Uluslararası Antalya Film Festivali, bu yıl 55 filmi izleyiciye sunacak. Cannes, Berlin gibi önemli dünya festivallerinde büyük ödül almış filmler, festival kapsamında izleyiciyle buluşacak.

Antalya’yı küresel sinema endüstrisinin merkezlerinden biri haline getirmek, Türk sinemasının dünyaya açılımını desteklemek, sanat değeri yüksek ve nitelikli filmleri sinemaseverlerle buluşturmak için geçen yıl ‘Ulusal’ ve ‘Uluslararası’ kategoriler birleştirilmişti. Yarışma sonucunda; 'En İyi Film', 'En İyi Yönetmen,' En İyi Kadın Oyuncu', 'En İyi Erkek Oyuncu', ‘Jüri Özel Ödülü’, 'Dr. Avni Tolunay İzleyici Ödülü', 'Behlül Dal Ödülü' ile ‘Onur Ödülleri’ olmak üzere toplam 8 kategoride ödül dağıtılacak. ‘En İyi Film’ ise Altın Portakal Heykelciği ve 50 bin Avro para ödülünün de sahibi olacak. 

   

Yorumlar