6. Boğaziçi Film Festivali'nde Ödüller Dağıtıldı

6. Boğaziçi Film Festivali'nde Ödüller Dağıtıldı
Bu yıl 6. kez düzenlenen ve itibarını her geçen yıl arttıran uluslararası nitelikteki Boğaziçi Film Festivali, geçtiğimiz gün sona erdi.

Festival boyunca yerli ve yabancı birçok film özel gösterimlerle izleyicilere sunuldu. Ödüllü filmlerin de yer aldığı festivalde izleyiciler Ulusal ve Uluslararası Uzun Metraj Yarışmaları'nda yer alan filmleri de seyretme olanağı buldu.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında 8, Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında 5, diğer ödüller adı altında ise 11; toplamda 24 ödülün dağıtıldığı festivalde Murat Düzgünoğlu'nun Halef filmi En İyi Ulusal Uzun Metraj Film Ödülü'nü kazandı. İşte dağıtılan ödüllerin listesi;

​ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI


En İyi Film Ödülü: Halef - Murat Düzgünoğlu
En İyi Yönetmen Ödülü: Anons - Mahmut Fazıl Coşkun
FİYAB En İyi Yapımcı Ödülü: Güvercin - Mesut Ulutaş
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Borç - İpek Türktan Kaynak
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Halef - Muhammet Uzuner
En İyi Senaryo Ödülü: Halef - Murat Düzgünoğlu, Melik Saraçoğlu
En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Anons - Krum Rodriguez
En İyi Kurgu Ödülü: Borç - Naim Kanat

ULUSLARARASI UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI

En İyi Film Ödülü: Screwdriver - Bassam Jarbawi
Jüri Özel Ödülü: Land - Babak Jalali
En İyi Yönetmen Ödülü: Bomb, A Love Story - Payman Maadi
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: The Queen of Fear - Valeria Bertucelli
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Cold November - Kushtrim Hoxha

DİĞER ÖDÜLLER

Bosphorus Film Lab/Pitching Platformu Digiflame VFX Post Prodüksiyon Hizmet Ödülü: Değnekten At - Korhan Günay, Canan Çetin
Bosphorus Film Lab/Pitching Platformu TRT Ortak Yapım Ödülü: Bir Umut - Ümit Köreken
Bosphorus Film Lab/Work in Progress Platformu T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü: Kapan - Seyid Çolak
Bosphorus Film Lab/Work in Progress Platformu CGV Mars Film Dağıtım Ödülü: Omar ve Biz - Mehmet Bahadır Er, Maryna Er Gorbach
Ahmet Uluçay Kısa Film Büyük Ödülü: Volte - Monika Kotecka, Karolina Poryzala
Ulusal Kısa Kurmaca Film Yarışması En İyi Kısa Film Ödülü: Titanyum - Gökçe Erdem
Uluslararası Kısa Kurmaca Film Yarışması En İyi Kısa Film Ödülü: Patision Avenue - Thanasis Neofotistos
Ulusal Kısa Belgesel Yarışması En İyi Kısa Belgesel Film Ödülü: Dönüş - Nesli Özalp
Uluslararası Kısa Belgesel Yarışması En İyi Belgesel Film Ödülü: Volte - Monika Kotecka, Karolina Poryzala
İstanbul Medya Akademisi Genç Yetenek Ödülü: Kaset - Serkan Fakılı
Onur Ödülü: Bent Hamer

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.

Güncel Haberler

Popüler Listeler