7. Engelsiz Filmler Festivali Detayları Açıklandı

7. Engelsiz Filmler Festivali Detayları Açıklandı

Engel tanımaksızın sanatı herkese ulaştıran Engelsiz Filmler Festivali; 7. kez düzenlenecek.

Senelerdir birbirinden önemli filmleri ve eğlenceli etkinleri engel tanımaksızın insanlara ulaştıran Engelsiz Filmler Festivali’nin yedincisi bu sene 7-20 Ekim tarihleri arasında İstanbul, Ankara ve Eskişehir’de gerçekleştirilecek. Festival boyunca etkinliklerin yanı sıra toplamda 48 film görme ve işitme engelliler için özel olarak dizayn edilmiş halleriyle gösterilecek. Gösterimler 7-9 Ekim tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi SineBu Salonu’nda, 11-13 Ekim arası Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, 16-20 Ekim arasında ise Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Goethe-Institut bünyesinde gerçekleştirilecek.

 

7. Engelsiz Filmler Festivali’nin Ana Başlıkları

Filmin yarışma aşamasının ismi de festivalin ismi ile ortak… Engelsiz Yarışma bölümünde Türkiye be dünya sinemasından birçok film yarışacak. Dünyadan bölümünde ise dünyanın dört bir yanından ödüllü filmler gösterilecek. Çocuklar İçin adı verilen bölümle çocuklara animasyon filmler gösterilecek. Filmin ayrıca bir kısa film seçkisi de yer alıyor. Kısa filmler Uzun Lafın Kısası bölümünde gösterilecek.

7. Engelsiz Filmler Festivali Boyunca Ücretsiz Etkinlikler Var

Festival kapsamındaki bütün etkinlikler engelliler için özel tasarlanmış şekilde sunulacak ve katılmak isteyen herkes için ücretsiz olacak. Festivaldeki etkinliklere bu yıl Ayrıksı Otu, Rehber Köpekler, Bizim İçin ve Kim Demiş? adında dört yeni başlık daha katılacak. Festivali destekleyen kuruluşlar arasında European Endowment for Democracy Fund, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Sabancı Vakfı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yer alıyor. 
 
Bu festivalin kıymetinin en kısa sürede Eskişehir gibi diğer illerimizde de anlaşılmasını ve festivalin bütün ülkeye yayılmasını diliyoruz.
 

Yorumlar