7. Malatya Film Festivali Muhteşem Bir Törenle Başladı!

avatar
Anonim Editör
7. Malatya Film Festivali Muhteşem Bir Törenle Başladı!
Malatya Valiliği katkılarıyla bu yıl 7.’si düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali sinema camiasından bir çok ismin uğrak noktası oldu. Merakla beklenen festival dün akşam 20:00’da resmi olarak başladı. Festivalin açılışında renkli anlar yaşandı.

Malatya Uluslararası Film Festivali'nin bu yılki Onur Ödülü sahipleri rol aldığı pek çok önemli film ve diziyle hafızalara kazınan, usta oyuncu Halil Ergün, seslendirdiği unutulmaz şarkılarla Yeşilçam’a renk katan Belkıs Özener, kendine has filmleriyle Türk sinemasında önemli  izler bırakan yönetmen Mesut Uçakan ve Kuzey Afrika kültürünün zenginliğini filmlerine yansıtan usta yönetmen Nacer Khemir oldu. Törende aynı zamanda Güney Kore sinemasının önemli isimlerinden Dong Ho Kim’e "Yaşam Boyu Başarı" ödülü verildi.

Gecenin en gösterişli kısmı ise Yeşilçam'ın sesi Belkıs Özener'in ödülünü alması oldu. Yeşilçam rüzgarları estiren kıyafetiyle sahneye çıkan Özener, ödülünü festivalin jüri başkanı olan usta Yeşilçam oyuncusu Hülya Koçyiğit'in elinden aldı. Konukları alıp Yeşilçam’a götüren Özener, “Boş Çerçeve” parçasını Hülya Koçyiğit’e armağan etti. Bu renkli anların ardından tören sona erdi.