73. Cannes Film Festivali İptal Olabilir

73. Cannes Film Festivali İptal Olabilir

Koronavirüs Cannes Film Festivali’ni İptal Edebilir

Dünyamızın olağanüstü bir dönemden geçtiği bu salgın günlerinde tamamen duran sinema sektöründe ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Hayatı durduran salgının ardından sinemalar kapatılmış, filmlerin vizyon tarihleri ertelenmiş ve film festivalleri ertelenmek veya iptal edilmek zorunda kalmıştı. Bu yılın devamında en merakla beklenen sinema etkinliği olan Cannes Film Festivali; iptal edilme riskiyle karşı karşıya.

Cannes Film Festivali Online Düzenlenebilir Mi?

Normal koşullarda 12-23 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 73. Cannes Film Festivali; salgın önlemleri kapsamında ertelenmişti. Ertelenen yeni tarih kesin olarak açıklanmasa da 23 Haziran-4 Temmuz olduğu tahmin ediliyor. Ancak bu tarihlerde Fransa’daki durumun festival için uygun olup olmayacağı tamamen bir muamma. Bu durumda herkesin aklına Cannes Film Festivali’nin internet üzerinden yapılabileceği geldi ancak festival yetkilileri bu durumu festival ruhunu aykırı buluyor.

73. Cannes Film Festivali İptal Olabilir

Cannes Film Festivali’nin son durumuyla ilgili en çarpıcı iddia Deadline’dan geldi. Deadline’ın iddiasına göre 23 Haziran-4 Temmuz tarihlerine ertelenen 73. Cannes Film Festivali; eğer bu tarihte düzenlenemezse tekrar ertelenmeyecek ve bu yıl iptal edilecek.

Yorumlar