73. Emmy Ödülleri Adayları Belli Oldu

73. Emmy Ödülleri Adayları Belli Oldu

73. Emmy Ödülleri adayları açıklandı: Zirvede The Crown ve Mandalorian yer alıyor.

Bu yıl 73. kez düzenlenecek olan Emmy Ödülleri'nde yarışacak olan diziler açıklandı. The Crown ve Mandalorian yirmi dört adaylıkları ile zirvede yer alıyor.

19 Eylül tarihinde sahiplerini bulacak olan 73. Emmy Ödülleri'nde HBO Max 130 adaylık elde ederken Netflix ise 129 adaylık ile HBO Max'in gerisinde yer aldı. Adayların tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

73. Emmy Ödülleri Adayları

Drama Dizisi

The Handmaid’s Tale 

Lovecraft Country 

The Mandalorian 

The Boys 

Bridgerton 

The Crown 

Pose 

This Is Us 

Komedi Dizisi

Black-ish 

The Flight Attendant 

The Kominsky Method 

Cobra Kai 

Emily in Paris 

Hacks 

Pen15 

Ted Lasso 

Mini Dizi 

WandaVision 

The Queen’s Gambit 

I May Destroy You 

Mare of Easttown 

The Underground Railroad 

En İyi Kadın Oyuncu (Drama) 

Emma Corrin (The Crown) 

Elisabeth Moss (The Handmaid’s Tale) 

Mj Rodriguez (Pose) 

Uzo Aduba (In Treatment) 

Olivia Colman (The Crown) 

Jurnee Smollett (Lovecraft Country)

En İyi Erkek Oyuncu (Drama) 

Josh O’Connor (The Crown) 

Regé-Jean Page (Bridgerton) 

Billy Porter (Pose) 

Sterling K. Brown (This Is Us) 

Jonathan Majors (Lovecraft Country) 

Matthew Rhys (Perry Mason) 

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi) 

Allison Janney (Mom) 

Tracee Ellis Ross (Black-ish) 

Jean Smart (Hacks)

Aidy Bryant (Shrill) 

Kaley Cuoco (The Flight Attendant)

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi) 

Anthony Anderson (Black-ish) 

Michael Douglas (The Kominsky Method) 

William H. Macy (Shameless) 

Jason Sudeikis (Ted Lasso) 

Kenan Thompson (Kenan) 

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi/Film) 

Michaela Coel (I May Destroy You) 

Cynthia Erivo (Genius: Aretha) 

Elizabeth Olsen (WandaVision) 

Anya Taylor-Joy (The Queen’s Gambit) 

Kate Winslet (Mare of Easttown)

 En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi/Film) 

Paul Bettany (WandaVision) 

Hugh Grant (The Undoing) 

Ewan McGregor (Halston) 

Lin-Manuel Miranda (Hamilton) 

Leslie Odom Jr. (Hamilton) 

Talk Şov Programı 

Conan 

The Daily Show With Trevor Noah 

Jimmy Kimmel Live! 

Last Week Tonight With John Oliver 

The Late Show With Stephen Colbert 

Yarışma Programı 

The Amazing Race 

Nailed It! 

RuPaul’s Drag Race 

Top Chef 

The Voice 

Televizyon Filmi 

Dolly Parton’s Christmas On The Square 

Oslo 

Robin Roberts Presents: Mahalia 

Sylvie’s Love 

Uncle Frank 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Drama)

Gillian Anderson (The Crown) 

Helena Bonham Carter (The Crown) 

Madeline Brewer (The Handmaid’s Tale) 

Ann Dowd (The Handmaid’s Tale) 

Aunjanue Ellis (Lovecraft Country) 

Emerald Fennell (The Crown) 

Yvonne Strahovski (The Handmaid’s Tale) 

Samira Wiley (The Handmaid’s Tale)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Drama) 

Giancarlo Esposito (The Mandalorian) 

O-T Fagbenle (The Handmaid’s Tale) 

John Lithgow (Perry Mason) 

Tobias Menzies (The Crown) 

Max Minghella (The Handmaid’s Tale) 

Chris Sullivan (This Is Us) 

Bradley Whitford (The Handmaid’s Tale) 

Michael K. Williams (Lovecraft Country) 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Komedi) 

Aidy Bryant (Saturday Night Live) 

Hannah Einbinder (Hacks) 

Kate McKinnon (Saturday Night Live) 

Rosie Perez (The Flight Attendant) 

Cecily Strong (Saturday Night Live) 

Juno Temple (Ted Lasso) 

Hannah Waddingham (Ted Lasso)

 En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi) 

Carl Clemons-Hopkins (Hacks) 

Brett Goldstein (Ted Lasso) 

Brendan Hunt (Ted Lasso) 

Nick Mohammed (Ted Lasso) 

Paul Reiser (The Kominsky Method) 

Jeremy Swift (Ted Lasso) 

Kenan Thompson (Saturday Night Live) 

Bowen Yang (Saturday Night Live) 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Mini Dizi/Film) 

Renée Elise Goldsberry (Hamilton) 

Kathryn Hahn (WandaVision) 

Moses Ingram (The Queen’s Gambit) 

Julianne Nicholson (Mare Of Easttown) 

Jean Smart (Mare Of Easttown) 

Phillipa Soo (Hamilton)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Mini Dizi/Film) 

Thomas Brodie Sangster (The Queen’s Gambit) 

Daveed Diggs (Hamilton) 

Paapa Essiedu (I May Destroy You) 

Jonathan Groff (Hamilton) 

Evan Peters (Mare Of Easttown) 

Anthony Ramos (Hamilton) 

En İyi Konuk Kadın Oyuncu (Drama) 

Alexis Bledel (The Handmaid’s Tale) 

Claire Foy (The Crown) 

McKenna Grace (The Handmaid’s Tale) 

Sophie Okonedo (Ratched) 

Phylicia Rashad (This Is Us)

 En İyi Konuk Erkek Oyuncu (Drama) 

Don Cheadle (The Falcon and the Winter Soldier) 

Charles Dance (The Crown) 

Timothy Olyphant (The Mandalorian) 

Courtney B. Vance (Lovecraft Country) 

Carl Weathers (The Mandalorian) 

 En İyi Konuk Kadın Oyuncu (Komedi) 

Jane Adams (Hacks) 

Yvette Nicole Brown (A Black Lady Sketch Show) 

Bernadette Peters (Zoey’s Extraordinary Playlist) 

Issa Rae (A Black Lady Sketch Show) 

Maya Rudolph (Saturday Night Live) 

Kristen Wiig (Saturday Night Live)

En İyi Konuk Erkek Oyuncu (Komedi) 

Alec Baldwin (Saturday Night Live) 

Dave Chappelle (Saturday Night Live) 

Morgan Freeman (The Kominsky Method) 

Daniel Kaluuya (Saturday Night Live) 

Daniel Levy (Saturday Night Live) 

 Skeç Programı 

A Black Lady Sketch Show 

Saturday Night Live 

Özel Yayın (Canlı) 

Celebrating America – An Inauguration Night Special

The 63rd Annual Grammy Awards

The Oscars 

The Pepsi Super Bowl LV Halftime Show Starring The Weeknd

Stephen Colbert’s Election Night 2020: Democracy’s Last Stand Building Back America Great Again Better 2020 

Özel Yayın (Bant) 

Bo Burnham: Inside 

David Byrne’s American Utopia 

8:46 – Dave Chappelle 

Friends: The Reunion 

Hamilton 

A West Wing Special to Benefit When We All Vote 

Animasyon 

Big Mouth 

Bob’s Burgers

Genndy Tartakovsky’s Primal

The Simpsons

South Park: The Pandemic Special

Kısa Animasyon 

Love, Death + Robots 

Maggie Simpson In: The Force Awakens From Its Nap

Once Upon a Snowman 

Robot Chicken

Yorumlar