78. Altın Küre Ödül Töreni Ertelendi

78. Altın Küre Ödül Töreni Ertelendi

Coronavirüs salgını nedeniyle 78. Altın Küre Ödülleri; 28 Şubat 2021 tarihine ertelendi

Coronavirüs salgını nedeniyle uluslararası çapta düzenlenen sanat etkinlikleri, 2021 yılında düzenlenecek törenlerinin tarihlerini ertelemeye başladı. Önce Cannes, sonra BAFTA ödül törenleri için erteleme kararı alındı. Bu hafta ise 78. Altın Küre Ödül Töreni iki ay ertelendi ve törenin 28 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşmesine karar verildi.

Altın Küre Ödülleri her sene, Ocak ayının ilk Pazar günü Hollywood Yabancı Basın Birliği (HFPA) tarafından düzenleniyordu. Bu sene 5 Ocak 2020 tarihinde düzenlenen törenin, 2021 yılında 3 Ocak Pazar günü gerçekleştirilmesi planlanıyordu. Ancak coronavirüs salgını nedeniyle, 78. Altın Küre Ödülleri’nin 28 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilmesine karar verildi. 93. Oscar Ödül Töreni 28 Şubat 2021 tarihinden 25 Nisan 2021 tarihine ertelenmişti. Dolayısıyla Oscar’ın ertelenmesi ile boşalan tarihi, Altın Küre Ödül Töreni doldurdu.

78. Altın Küre Ödül Töreni Hakkında Detaylar

Töreni düzenleyen Hollywood Yabancı Basın Birliği (HFPA), henüz hangi tarihler arasında yayınlanan dizi ve filmlerin değerlendirmeye alınacağına ilişkin bir açıklama yapmadı. Dijital platformlar üzerinden gösterime çıkan yapımlar için de bir bilgi verilmedi. Bu belirsizliklerin yanı sıra töreni Tina Fey ve Amy Poehler’in sunacağı kesinleşti. Ödül töreni 28 Şubat gecesi NBC kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Karardan Oscar Nasıl Etkilenecek?

Akademi üyeleri 93. Akademi Ödülleri için adayları 5 Mart tarihinde yapacakları oylama ile belirleyeceklerdi. Ancak 78. Altın Küre Ödülleri, bu oylamadan önce gerçekleşecek. Altın Küre Ödüllerinin, Oscar adaylarının belirlenmesinden önce verilmesi, adayların seçimini etkileyip etkilemeyeceği merak ediliyor.

Yorumlar