8. Boğaziçi Film Festivali Uluslararası Jüri Ekibi Belli Oldu

8. Boğaziçi Film Festivali Uluslararası Jüri Ekibi Belli Oldu

8. Boğaziçi Film Festivali'nin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nın jüri ekibinde yer alan isimler açıklandı.

Boğaziçi Film Festivali, Tc. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı'nın ve Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı'nın desteği ile bu sene 8. kez düzenlenecek. 23-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Boğaziçi Film Festivali'nin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nın jüri başkanı ve jüri üyeleri resmi olarak açıklandı. Yapılan açıklamaya göre jüri başkanlığını Polonyalı yönetmen Joanna Kos-Krauze üstlenecek.

Dünya Sinemasının Önemli İsimleri Jüri Ekibinde

Joanna Kos-Krauze'nin jüri başkanlığını üstleneceği Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'na katılan filmleri, dünya sinemasının önemli isimleri değerlendirecek. 6. Boğaziçi Film Festivali'nde "Cold November" filmindeki oyunculuğu ile En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan yönetmen Ismet Sijarina jüride yer alıyor. Ayrıca "Homeward" filmi ile adından söz ettiren Ukraynalı yönetmen Nariman Aliyev; Locarno, Toronto ve Busan gibi Uluslararası Film Festivallerinde gösterimi gerçekleştirilen "Mariam" filminin yapımcısı Anna Katchko ve Hırvat Film Eleştirmenleri Derneği Başkanı, FIPRESCI Üyesi ve Pula Film Festivali Artistik Direktörü Zlatko Vidackovic, Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nın jüri ekibinde yer alıyor.

5 Ödül Verilecek

8. Boğaziçi Film Festivali'nin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, Jüri Özel Ödülü ve En İyi Uluslararası Film Ödülleri olmak üzere toplam 5 ödül verilecek.

Yorumlar