8. Engelsiz Filmler Festivali Bu Sene Online Olacak

8. Engelsiz Filmler Festivali Bu Sene Online Olacak

Engelsiz Filmler Festivali, coronavirüs salgını nedeniyle çevrimiçi düzenlenecek.

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Engelsiz Filmler Festivali, coronavirüs salgını nedeniyle online olarak gerçekleşecek. 12-18 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde filmler çevrimiçi olarak seyircileriyle buluşacak. 8. Engelsiz Filmler Festivali'nin teması "Normali Ararken" olarak belirlendi.

Yeni "Normal" Tartışılacak

8. Engelsiz Filmler Festivali, coronavirüs salgını sonrasında salgının bir nebze de olsa kontrol altına alınmasının ardından atılan normalleşme süreci teması ile gerçekleşecek. "Normali Ararken" başlığı altında alınan güvenlik tedbirleri ile oluşan "Yeni Normal" incelenecek. İnsanlar arasındaki ilişkiler, insanın diğer canlılarla ve kendi bedeniyle olan ilişkisi, çeşitli mekanlardaki farklı ve yeni davranış örüntüleri ele alınacak. Eski normal ve yeni normal arasındaki farkların oluşturduğu sorunlar dikkate alınacak.

 

Festival Programı

Engelsiz Filmler Festivali kapsamında "Eski Normal" seçkisi hazırlanacak. Ayrıca Engelsiz Yarışma, Dünyadan, Çocuklar İçin ve Uzun Lafın Kısası kategorilerinde de film gösterimleri gerçekleşecek. Film ekipleri ile söyleşiler düzenlenecek. Festival boyunca düzenlenen her etkinlikte engelliler için sesli betimleme ve işitme engelliler için altyazı uygulamaları yapılacak. Böylece Engelsiz Filmler Festivali, bütün engelleri geride bırakacak bir programla katılımcılara eşsiz bir deneyim sunacak.

Yorumlar