A24'ün Korku Filmi Saint Maud'dan Fragman Yayınlandı

İddialı korku filmi Saint Maud’dan yeni bir fragman yayınlandı.

Son yıllarda arka arkaya ürettiği korku filmleri ile çok büyük başarılar yakalayan ve korku sinemasına tek başına yeni bir soluk getiren A24’ün yeni filmi Saint Maud’dan yeni bir tanıtım fragmanı paylaşıldı. Oldukça başarılı korku filmleri ile son yıllarda dünyanın en çok konuşulan dağıtımcıları arasına giren A24’ün bu başarılı yapımları arasında The Witch, Hereditary (Ayin), It Comes at Night ve Midsommar (Ritüel) bulunuyor. A24’ün en çok ses getiren yapımları arasında Ari Aster’in son iki filmi dikkat çekiyor. 

Saint Maud Filminin Konusu

Dünyada ilk kez 44. Toronto Film Festivali’nde izleyicinin beğenisine sunulan Saint Maud oldukça pozitif yorumlar aldı. Ardından dünya çapındaki festivallerde gösterilen film vizyona girmek için artık gün sayıyor. Filmde kanser hastası Amanda; bakımevinde hemşirelik yapan oldukça muhafazakar bir karakter olan Maud ile birlikte ömrünü geçirmek durumunda. Hemşire Maud; zamanla Amanda’nın ruhunu kurtarmayı bir saplantı haline getirince ikili için karanlık, mistik ve korkunç bir süreç başlıyor.

Saint Maud Filminin Oyuncuları ve Vizyon Tarihi

Saint Maud filminin yönetmenliğini ilk uzun metrajını çeken Rose Glass yapıyor. Filmin başrollerinde ise Jennifer Ehle ve Morfydd Clark yer alacak. Filmin ABD gösterim tarihi 27 Mart 2020. Film ülkemizde ise 29 Mayıs 2020’de gösterilecek.

Yorumlar