Aamir Khan, Yeni Filmi İçin Türkiye'ye Geliyor

Aamir Khan, Yeni Filmi İçin Türkiye'ye Geliyor

Aamir Khan, yeni filmi “Laal Singh Chaddha“yı Türkiye'de çekecek.

Bollywood deyince aklımıza gelen ilk isim olan Aamir Khan, yeni bir proje ile karşımızda. Hem oyunculuğu hem de yönemenlikteki başarısı ile Hint sinemasının en önemli isimlerinden biri haline gelen Aamir Khan, yeni filmi "Laal Singh Chaddha"yı Türkiye'de çekeceğini resmi olarak açıkladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Khan'ın yeni filmi "Laal Singh Chaddha"nın bir kısmını Türkiye'de çekeceğini duyurdu. Khan, yeni filminde kült yapımlar arasında yer alan "Forrest Gump"ı uyarlayacak.

Film Türkiye'de Tamamlanacak

Coronavirüs salgını nedeniyle sinema sektöründe Mart ayından itibaren büyük bir durağanlık yaşanıyor. Salgın, Hindistan'ın eğlence sektörünü de etkiledi ve prodüksiyon şirketleri çalışmalarını durdurdu. Aamir Khan'ın yeni filmi Hindistan'daki bu engellere takıldı ve tamamlanamadı. Bu duruma çözüm getirmek isteyen Khan, Türkiye'deki durumunun Hindistan'dakine göre daha iyi olması nedeniyle filminin kalan sahnelerini Türkiye'de tamamlamaya karar verdi. Aamir Khan, daha önce Türkiye'ye ziyarete gelmiş ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema TV Merkezi’nde yaptığı söyleşide ülkemizin olanaklarını gördüğünü ve doğal bir plato alanı olduğunu söylemişti. Bu olanakları kullanmak isteyen Khan, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşmeler gerçekleştirdi. Khan ve film ekibi, Ağustos ayı içerisinde ülkemize gelecek ve filmini tamamlayacak.

"Laal Singh Chaddha" Film Ekibi

Hint sinemasının yıldız ismi Aamir Khan hem oyuncu hem de yönetmen olarak birçok önemli yapıma imza atmıştı. Her Çocuk Özeldir, Lagaan, Dangal, Pk ve Süperstar filmleri ile tanınan Khan, bu sefer Tom Hanks'in başrolünde yer aldığı 1994 yapımı "Forrest Gump" filmini uyarlayacak. "Laal Singh Chaddha" filminin oyuncu kadrosunda Vijay Sethupathi, Sharman Joshi, Mona Singh gibi ünlü isimler yer alıyor. Filmin yapımcılığını aynı zamanda Aamir Khan üstleniyor. Khan'ın son filmi "Süperstar"ın yönetmeni Advait Chandan, yeni filmde de yönetmen koltuğunda oturuyor.

Yorumlar