ABD'de Türk Dizilerine Büyük İlgi

ABD'de Türk Dizilerine Büyük İlgi

Son yıllarda büyük başarı elde eden Türk dizileri özellikle ABD'de Türk dizilerini yakından takip eden bir topluluk oluşmaya başladı.

Türk dizileri daha önceki yıllarda Orta Doğu ülkelerinde ilgi görüyordu. Dijital yayın platformlarının artmasıyla Türk dizilerinin de okyanus ötesi hayran kitlesi kazanmalarını sağladı.

Netflix, Türk dizilerinin ABD'deki izleyicileri ile ilgili bir açıklamada bulundu. Netflix tarafından yapılan açıklamada, üç kuşaktan ABD'li kadınların hikayesi paylaşıldı. Kadınların ortak noktası: Türk dizileri.

Hikayesi paylaşılan kadınlardan ilki olan Marlena Gibson, Chicago'da yaşayan 34 yaşındaki bir rehabilitasyon uzmanı. Gibson, üniversite eğitimi yıllarında film çalışmaları üzerine eğitim almış. Türk dizileri ile ilk tanışması ise 2016 yılında olmuş. Marlena Gibson, Türk dizilerinin duygulara çok büyük önem verdiğini söylerken, yapımlarda hem iyi hem de kötü karakterlerin bütün öğeleri ile var olduğunu söylüyor.

Hikayesi paylaşılan bir diğer kadın ise Mississippi'de yaşayan 60 yaşındaki emekli Pamela Hemphill. Hemphill'ın Türk dizileri ile tanışması ise geçirdiği bir hastalık sonrası rehabilitasyon sürecinde olmuş. O günden sonra izlediği Türk dizilerinin sayısının 100'ün üzerinde olduğunu söylüyor. Dizileri izlerken Türkçe de öğrenen Hemphill Türkçe öğrenmenin kendisini mutlu ettiğini söylüyor.

Türk Dizileri Amerikalı Kadınların Beğenisi Kazanmış Durumda

ABD'li genç kuşağın temsilcisi ise 24 yaşındaki Adrienne Luedeking. Miami'de yaşayan Adrienne Luedeking Hollywood'da Amerikan Dramatik Sanatlar Akademisi'nde oyunculuk üzerine eğitim almış. Luedeking, şimdilerde kadınların freelance (serbest çalışma) olarak çalışabilecekleri çevrimiçi bir servisi yönetiyor.
En yakın arkadaşının tavsiyesi üzerine Türk dizilerini izlemeye başlayan Luedeking, Türk dizileri ile tanıştığı günden beri sıkı takipçisi olduğunu söylüyor. Luedeking, ailesinin yanı sıra ABD, Nikaragua ve İtalya'daki akrabalarının da Türk dizileri ile tanışmasını saplamış.
Genç kadın, Türk dizileri ile birlikte daha önce hiç tanımadığı Türkiye'ye ilgisinin arttığını belirtiyor. Kendisi gibi Türk dizilerinin sıkı takipçisi olan 40 ABD'li ve İngiliz kadın ile geçen ay Türkiye'yi ziyaret etmiş. Türkiye'de harika zaman geçirdiğini söyleyen Luedeking 2020 yılında tekrar geleceğini söylüyor.

Yorumlar