AçıkhavADA Sinema, Bugün Başlıyor

AçıkhavADA Sinema, Bugün Başlıyor

Unutulmaz filmleri sinemaseverlerle buluşturacak AçıkhavADA Sinema bugün başlıyor.

Nostaljik sinemanın dokusuna uygun olarak Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda kurulacak açıkhava sineması bugün sinemaseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ün katkılarıyla gerçekleştirilen organizasyon AçıkhavADA Sinema; Selvi Boylum Al Yazmalım‘dan Tosun Paşa‘ya ve Sürü‘ye, Dövüş Kulübü – Fight Club‘dan Parazit – Parasite‘a kadar hafızalarımıza kazınan filmleri izleyiciyle buluşturacak.

Sinemaseverleri heyecanlandıran seçkinin ilk filmi 16 Temmuz Perşembe akşamı 20.30’da; Türkan Şoray, Kadir İnanır ve Ahmet Mekin’in başrollerini paylaştığı, müziği ve replikleriyle muhteşem bir Atıf Yılmaz filmi olan Selvi Boylum Al Yazmalım olacak. Filmin müzisyeni Cahit Berkay ise etkinliğe sohbetiyle ve küçük konseriyle renk katacak.

Venedik Film Festivali’nde kazandığı Jüri Özel Ödülü başta olmak üzere birçok ödüle layık görülen başarılı yönetmen Kaan Müjdeci de açılış gecesinde konuşmacılar arasında yer alacak.

Çekirdek bedava” mottosu ile yola çıkan AçıkhavADA Sinema, yaz boyunca küçükten büyüğe herkesi adalara çağırıyor. Etkinlikle ilgili detaylı bilgileri internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Programda yer alan filmler:

16 Temmuz Perşembe - Selvi Boylum Al Yazmalım

17 Temmuz Cuma - Arizona Dream

18 Temmuz Cumartesi - Parazit

19 Temmuz Pazar - Mavi Boncuk

Yorumlar