African History Y Filmi Geliyor

African History Y Filmi Geliyor

Ünlü American History X filminin yönetmeni Tony Kaye; African History Y filmini çekecek.

1998 senesinde çekilen ve Türkiye’de Geçmişin Gölgesinde ismiyle gösterilen American History X filminin yönetmeni Tony Kaye; 22 sene sonra bir devam filmi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Sosyal içeriğiyle senelerdir popülerliğini hiç kaybetmeyen filmin ikincisinin ismi African History Y olacak ve muhtemelen bizleri bambaşka sosyal meselelere yönlendirecek.

African History Y Filminin Başrolünde Djimon Hounsou Yer Alacak

African History Y filminin başrolünde özel bir isim yer alıyor. Yönetmen Tony Kaye’nin American History X filmini yaptıktan hemen sonra tanıştığı ve senelerdir birlikte bir film yapmak için beklediği ünlü oyuncu Djimon Hounsou; African History Y filminin başrol oyuncusu olacak. Her yıl birçok filmde görmeye veya sesini duymaya alıştığımız Hounsou’nun en bilindik rolleri ise Blood Diamond ve Galaksinin Koruyucuları filmlerinden. Hounsou’nun aksine yönetmen Tony Kaye ise oldukça pasif bir görünümde. Kaye; 2011 tarihli Detachment filminden beri uzun metrajlı film yönetmedi.

African History Y: Heyecan Uyandıran Bir Afrika Hikayesi

Tony Kaye’nin yöneteceği African History Y’nin neyi anlatacağı henüz bilinmiyor. Ancak farklı röportajlara göre Kaye; uzun süredir Afrika ile ilgili hikayelerle boğuşmakta. Belki de yönetmenin 9 senedir film yönetmeme sebebi bu hazırlık süreci olabilir. Başrol oyuncusu Djimon Hounsou; bir Afrika hikayesinde daha yer alacağından ötürü çok heyecanlı olduğunu belirtiyor.

Yorumlar