Ahmet İki Gözüm Filminin Gösterimleri Durduruldu

Ahmet İki Gözüm Filminin Gösterimleri Durduruldu

Davalık olan Ahmet Kaya filminin gösterimleri durduruldu.

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en ünlü sanatçılarından olan; sesinin yanısıra hayat hikayesiyle de dikkat çeken Ahmet Kaya’nın hayatını anlatacak İki Gözüm: Ahmet isimli film ile ilgili ülkemizde skandallarıyla meşhur bir yapımcının icraatlerini hatırlatan bir gelişme yaşandı. X Yapım isimli şirket tarafından bir süre önce çekimlerine başlanan ve 7 Şubat 2020 gününde vizyona girmeye hazırlanan İki Gözüm: Ahmet filmi için mahkemeden gösterimleri durdurma kararı geldi.

Ahmet Kaya’nın Kızları İki Gözüm: Ahmet Filmine İzin Vermedi

İki Gözüm: Ahmet isimli sinema filminin X Yapım tarafından duyurulmasından kısa bir süre sonra Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya ve kızları Çiğdem Öztürk, Turaç Melis Kaya’nın açıklamalarının ardından filmin aileden izin alınmadan çekildiği ortaya çıktı. Aile film çekimi durmayınca İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesine başvuruda bulunarak kişilik haklarına yapılan saldırıdan dolayı filmin gösterimlerinin durdurulmasını talep etti. Fragmanı çıkan, hatta 7 Şubat olarak vizyon tarihi belirlenen İki Gözüm: Ahmet filminin gösterimleri mahkemenin aldığı kararla nihai sonuç açıklanana kadar durduruldu.

Ahmet Kaya’nın Engellendiği İddiası

X Yapım’ın hazırladığı; yönetmenlik koltuğunda Hakan Gürtop ve Gani Rüzgar’ın oturduğu İki Gözüm: Ahmet filminde Ahmet Kaya’yı canlandıran Özgür Tüzer; mahkemenin aldığı kararla filmin gösterimlerinin durdurulması ile ülkede Ahmet Kaya’nın bir kez daha susturulmak istendiğini belirtti.

Yorumlar