AKBANK Sanat'tan Sırp Sinemasına Bir Bakış

AKBANK Sanat'tan Sırp Sinemasına Bir Bakış

Akbank Sanat, 15 – 29 Şubat 2020 tarihleri arasında, Sırbistan Film Merkezi’nin katkılarıyla, güncel Sırp sinemasından 3 filme ev sahipliği yapıyor.

Akbank Sanat, 15 – 29 Şubat 2020 tarihleri arasında, Sırbistan Film Merkezi’nin katkılarıyla, güncel Sırp sinemasından 3 filme ev sahipliği yapıyor. Etkinlikte sinemaseverler; “Yük”, “Dikişler” ve “Güney Rüzgarı” adlı filmleri izleme imkanı bulacaklar. Filmler Sırpça orijinal ve Türkçe altyazılı olarak gösterilecektir.

15 ŞUBAT 2020 CUMARTESİ

YÜK (TERET)

Saat: 15.00

Yönetmen: Ognjen Glavonić

Oyuncular: Leon Lučev, Pavle Čemerikić, Tamara Krcunović,

Yapım ve Format: 2018, 98’, Blu-ray 

Konusu: Vlada, 1999 yılında NATO bombardımanı sırasında kamyon şoförü olarak çalışır. Gizemli bir yükü Kosova’dan Belgrad’a taşıma görevini üstlenmiştir ve savaştan zarar görmüş, bilmediği topraklarda araç sürmektedir. Bilmektedir ki, görevi bittiğinde eve dönmek ve hareketlerinin sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalacaktır.

22 ŞUBAT 2020 CUMARTESİ

DİKİŞLER (ŠAVOVİ)

Saat: 15.00

Yönetmen: Miroslav Terzić

Oyuncular: Snezana Bogdanovic, Marko Bacovic, Jovana Stojiljkovic

Yapım ve Format: 2019, 105’, Blu-ray

Konusu:Bir kadının gerçek hayatta yapmış olduğu tanıklıktan yola çıkan film, Sırbistan’da hastanelerde yaşanan ve önüne geçilemeyen çocuk kaçırma olaylarını konu ediniyor. Bir kadın, aradan 18 yıl geçmiş olsa da, doğumda kaybettiği bebeğinin hala yaşadığına inanmaktadır…

29 ŞUBAT 2020 CUMARTESİ

GÜNEY RÜZGARI (JUžNI VETAR)

Saat: 15.00

Yönetmen: Miloš Avramović

Oyuncular: Miloš Biković, Miodrag Radonjić, Dragan Bjelogrlić 

Yapım ve Format: 2018, 100’, Blu-ray

Konusu:Belgradlı bir araba hırsızı olan Petar Maraš, kız arkadaşıyla yeni bir daireye taşınmıştır. Deneyimli “Tzar” yönetiminde bir çeteye mensuptur ve kazanılan para herkese yetmektedir. Ama yanlış bir arabayı çalması her şeyi değiştirecektir…

Biletler Biletix’ten ve Akbank Sanat Danışma’dan temin edilebilir.
Bilet fiyatı: 5 TL

Yorumlar