Filtreler

Aksiyon Filmleri

29 sonuç Sırala
Filtrele

İçeriğinde şiddet, dövüş, kovalamaca ve heyecan olan aksiyon filmleri, çok sayıda zorluğun yaşandığı olaylardan oluşur. Bu tür filmlerde kahraman ya da kahramanlar becerileriyle bütün zorlukların üstesinden gelmeye çalışarak, kendilerini, sevdiklerini bazen de dünyayı kurtarırlar.

İyi kurgulanmış bir aksiyonda heyecan doruk noktasındadır. Zorluklarla mücadele eden bir kahraman, üstün becerileri ile çılgınca olayların içinden sıyrılmaya çalışır. Aksiyon türünde sıklıkla görsel efektler kullanılır. Ayrıca genellikle hareketli ve tehlikeli bir senaryo olması nedeniyle, filmlerde dublör gereksinimi sıklıkla ortaya da çıkmaktadır.

Aksiyon türünün özellikle macera filmleriyle bağı oldukça kuvvetlidir. Ayrıca dram, polisiye tarzı filmlerle de örtüştüğü sıklıkla da görülür.

Kült Aksiyon Filmleri
Aksiyon filmleri en çok sevilen film kategorileri arasındadır. Bu kategoride yapılan filmlerden özellikle yabancı olanlar ülkemizde daha çok beğenilmektedir. Geçmişten günümüze çok sayıda beğenilen aksiyon türünden bazıları ise kült hale gelerek herkesin aklında ve gönlünde özel bir yere sahip olmuştur.

Aksiyon türünün en ünlü üstadlarından biri olan Quentin Tarantino tarafından yönetilen Kill Bill, senelerdir en çok beğenilen, öncülerindendir. 2004 yılında en iyi dövüş sahnesi, en iyi kötü karakter ve en iyi kadın oyuncu dallarında MTV film ödülü olan film, aksiyon dendiğinde ilk akla gelen isimlerdendir.

Ayrıca aksiyon söz konusu olduğunda Bruce Willis filmleri, her daim büyük beğeni kazanarak en sevilen filmlerden biri haline gelmeyi başarmıştır. Özellikle yönetmenliğini Len Wiseman’ın yaptığı Zor Ölüm serisi aksiyon kategorisinde kült filmlerden biri haline gelmiştir.

V for Vendetta ise herkesin içinde coşku yaratan ve tesiri altında bırakan müthiş filmlerden biridir. Aksiyon tarzının en bilinen ve popüler filmleri arasında yer alan Terminatör serisi, Gladyatör, Matrix ve Yıldız Savaşları gibi filmleri de örnek olarak verebiliriz.

Cinedb İle Çok Çeşitli Aksiyon Filmleri
Çok sayıda çeşitli aksiyon filmleri ile kullanıcılarımızın beğenisini ve bağlılığını kazandık. Cinedb olarak geçmişten günümüze kadar çekilmiş olan filmlerle ilgili bütün detayları, yorumları, eleştirileri ve fragmanları sunarak, sinemaseverleri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

Sadece aksiyon türünde değil, tüm filmler kategorisinde de istenilen herhangi bir film, yönetmen ya da oyuncu ile ilgili bilgilere sayfamızdan erişim mümkündür.

/2