Ali Atay ve Haluk Bilginer'li Nuh Tepesi Filminden İlk Fragman

Ali Atay ve Haluk Bilginer’in yer aldığı Nuh Tepesi Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı.

Duyurulduğu dönemde buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz bağlantıda haberini yaptığımız ve 18. Tribeca Film Festivali sürecini yakından takip ettiğimiz Nuh Tepesi filmi vizyon yolculuğuna çıkmaya hazırlanıyor. Dünya prömiyerini gerçekleştirdiği festivalden iki de ödülle dönen filmin kadrosunda Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir gibi son derece iddialı oyuncular yer alıyor.

 

Nuh Tepesi Filminin Konusu

Nuh Tepesi filmi genç yönetmen Cenk Ertürk’ün ilk uzun metrajlı projesi. Ertürk’ün ilk projesinde bu kadar iddialı bir kadroya sahip olması ise bir hayli enteresan. Film; babasının son isteğini yerine getirmeye çalışan Ömer adındaki bir karakterin hikayesini anlatıyor. Ömer; babasının vasiyeti üzerine onu Nuh Ağacı’nın dibine gömmeye çalışır. Köylüler ise o ağacın Nuh Peygamber tarafından dikildiğine inanmaktadır ve Ömer’e engel olurlar.
 

Nuh Tepesi Filminin Kadrosu, Ödülleri ve Vizyon Tarihi

Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir dışında Nuh Tepesi filminin kadrosunda Mehmet Özgür ve Alın Kuşaksızoğlu gibi isimler de eşlik ediyor. Filmin kurgucusu ise filmlerindeki başarılı kurgularıyla tanınan Yorgos Lanthimos ile defalarca çalışmış olan Yorgos Mavropsaridis yapıyor. Film; Tribeca Film Festivali’nden En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu ödülleri ile döndü. Filmin vizyon tarihi belli değil ancak Türkiye prömiyeri bu ayın sonunda 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek.
 
Nuh Tepesi

Nuh Tepesi

Vizyon Tarihi: 06 Mart 2020
Tür:
Yönetmen:

Yorumlar