Altın Koza Gösterimleri Tam Gaz Devam Ediyor

Altın Koza Gösterimleri Tam Gaz Devam Ediyor

27. Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında online ve fiziki olarak film gösterimleri başladı.

Adana Altın Koza Film Festivali, bu sene 14-20 Eylül tarihleri arasında 27. kez düzenleniyor. 14 Eylül Pazartesi günü, festivalin açılış günüydü ve hem fiziksel hem de online platformlar üzerinden film gösterimleri başladı. Adana ilinde bulunan sinemaseverler, festivale fiziki olarak katılarak filmleri izleyebiliyorken, diğer şehirlerdekiler ise çevrimiçi platform üzerinden festival filmlerine ulaşabiliyor.

Ulusal Uzun Metraj ve Kısa Metraj Filmleri İçin Gösterimler Başladı

27. Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında Ulusal Uzun Metraj ve Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması kategorisinde yer alan filmlerin gösterimleri başladı. Ulusal Uzun Metraj Yarışma kategorisinin jüri başkanı olarak Füsun Demirel görev alıyor. Jüri ekibinde ise Feza Çaldıran, Damla Sönmez, Seren Yüce, Can Atilla, Ayfer Tunç ve Sevin Okyay yer alıyor. Ulusal Kısa Metraj Yarışması'nın jüri ekibinde ise Banu Bozdemir, Baran Şükrü Babacan ve Can Evrenol bulunuyor. Ulusal Uzun Metraj kategorisinde 10 film, Ulusal Kısa Metraj kategorisinde ise 22 film yer alıyor.

Altın Koza ve Başka Sinema Ayvalık Film Festivali Filmleri Cinedb’de!

Adana Altın Koza Film Festivali ve Başka Sinema Ayvalık Film Festivali kapsamında filmonline.iksv.org sitesinden çevrimiçi gösterime açılacak onlar filmlerin tamamının eleştirilerini Cinedb’de bulabileceksiniz.

Festival Hakkında

27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin başkanlığını Menderes Samancılar üstleniyor. Yürütme kurulunda ise Nebil Özgentürk, Kadir Beycioğlu, İsmail Timuçin ve Gökhan Mutlay gibi önemli isimler yer alıyor. Festivalin açılış töreni 14 Eylül akşamı gerçekleşecek. Açılış gecesi Yaşam Boyu Onur Ödülleri, Nur Sürer ve Rutkay Aziz’e; Orhan Kemal Emek Ödülü ise Orhan Oğuz’a takdim edilecek.

Aynı zamanda 27. Adana Altın Koza Film Festivali, İKSV işbirliği ile çevrimiçi düzenleniyor. İKSV'nin filmonline.iksv.org web sitesi üzerinden Altın Koza Festival filmleri online olarak izlenebiliyor.

Yorumlar