“Altın Küre” Sahiplerini Buldu!

“Altın Küre” Sahiplerini Buldu!

2018 Golden Globe Ödülleri, 8 Ocak’ta Beverly Hills’te düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

Dünyaca tanınan birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı törenin sunuculuğunu ise Seth Meyers üstlendi. Hollywood'daki taciz skandallarını protesto etmek amacıyla siyah giyinme kararı alan aktivistler ödül törenine de siyah elbiselerle geldiler. Aktivistlerin düzenlemiş olduğu bu eylem ise geceye damgasını vurdu. Guillermo Del Toro’ nun Suyun Sesi( The Shape of Water) filmi, 7 dalda adaylığını koyarak gecenin en güçlü ismiydi. The Post filmi ise 6 dalda adaylık göstererek bir diğer iddialı isimler arasında yerini aldı. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, 4 dalda Altın Küre Ödülüne sahip oldu. Gecede Lady Bird iki ödül aldı. Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın ise ödüle layık görülen isimlerden biri oldu. Akın’ ın beğenileri üzerine toplayan son filmi Paramparça, Yabancı Dilde En İyi Film ödülünü kazandı. 75 yıllık tören tarihinde ödül alan ilk Türk oldu. İlk kez ‘Altın Küre’ ödülü alan Fatih Akın gecenin en dikkat çeken ismiydi. 75. ALTIN KÜRE ÖDÜLLERİ’Nİ KAZANAN ESER VE SANATÇILAR -The Shape of Water -Sinema Dalında En İyi Aktör Altın Küre Ödülü - Drama Gary Oldman, "Darkest Hour" -Sinema Dalında En İyi Aktör Altın Küre Ödülü - Müzikal veya Komedi James Franco, “The Disaster Artist” -Sinema Dalında En İyi Aktris Altın Küre Ödülü - Drama Frances McDormand, "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri" -Sinema Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Altın Küre Ödülü Allison Janney, “I, Tonya” -Sinema Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri -Sinema Dalında En İyi Aktris Altın Küre Ödülü - Müzikal veya Komedi Saoirse Ronan, "Lady Bird" -En İyi Sinema Filmi Altın Küre Ödülü - Dram "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri" -En İyi Sinema Filmi Altın Küre Ödülü - Müzikal veya Komedi Lady Bird -En İyi Yönetmen Altın Küre Ödülü Guillermo del Toro, "The Shape of Water" -En İyi Senaryo Altın Küre Ödülü

Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

-En İyi Yabancı Dilde Film Altın Küre Ödülü “In the Fade” -En İyi Müzik Altın Küre Ödülü Alexandre Desplat, “The Shape of Water”

-En İyi Şarkı Altın Küre Ödülü This Is Me” — “The Greatest Showman”

-En İyi Animasyon Film Altın Küre Ödülü “Coco”

-En İyi Televizyon Dizisi Altın Küre Ödülü - Drama “The Handmaid’s Tale,” Hulu -En İyi Televizyon Dizisi Altın Küre Ödülü - Müzikal veya Komedi “The Marvelous Mrs. Maisel,” Amazon

-TV dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü - Drama Sterling K. Brown, “This Is Us”

-TV dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü - Müzikal ya da Komedi Aziz Ansari, “Master of None”

-TV dizilerinde En İyi Kadın Oyuncu Altın Küre Ödülü - Drama Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale” -TV dizilerinde En İyi Kadın Oyuncu Altın Küre Ödülü - Müzikal ya da Komedi Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”

-Televizyonda En İyi Aktris Altın Küre Ödülü - Mini dizi/TV filmi Nicole Kidman, “Big Little Lies” -En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü - Dizi, Mini-dizi veya Televizyon filmi Alexander Skarsgard, “Big Little Lies”

-En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Altın Küre Ödülü - Dizi, Mini-dizi veya Televizyon filmi Laura Dern, “Big Little Lies”

-Televizyonda En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü - Mini dizi/TV filmi Ewan McGregor, “Fargo”

-En İyi Mini dizi veya Televizyon filmi Altın Küre Ödülü "Big Little Lies" -Cecil B. DeMille Özel Ödülü Oprah Winfrey

 

Yorumlar