Altın Portakal İçin Başvurular Başladı

Altın Portakal İçin Başvurular Başladı

Bu sene 57.si düzenlenecek olan Antalya Altın Portakal Film Festivali için başvurular başladı.

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 3-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Film Festivali'ne başvurular başladı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yazılı bir açıklama yaparak Antalya Altın Portakal Film Festivali hakkında bilgiler paylaştı.

Altın Portakal Film Festivali Hakkında Detaylar

Coronavirüs salgını nedeniyle bu sene festival ağırlıklı olarak açıkhava gösterimleri şeklinde gerçekleşecek. Festival konukları ve katılımcılar için çeşitli sağlık önlemleri alınacak. 2019 yılında ilk defa düzenlenen ve bu sene ikincisi gerçekleştirilecek olan Altın Portakal Sinema Okulu, çevrimiçi düzenlenecek. Antalya Sinema Okulu'na 150 öğrenci davet edilecek.

Festivale, 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin son başvuru tarihi olan 16 Eylül 2019'dan sonra tamamlanmış ve 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden önce henüz ticari ve özel gösterimi yapılmamış ve ulusal bir festivale katılmamış Türk yapımı filmler katılma hakkına sahip olacak. 

Başvurular festivalin internet sitesi  www.antalyaff.com üzerinden 14 Ağustos 2020 - Saat: 18.00'a kadar devam edecek.

Festival kapsamında Ulusal Uzun Metraj, Belgesel ve Kısa film dallarında yarışmalar düzenlenecek. Aynı Antalya Film Forum ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması düzenlenecek. 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde toplam 1.370.000 TL tutarında ödül dağıtılacak. Türk sinemasının yeni projelerine destek amacıyla düzenlenen Antalya Film Forum için başvurular ilerleyen günlerde başlayacak. Antalya Film Forum, 4-6 Ekim tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek.

Yorumlar