Altın Portakal'ın “Gelincik“ Filminden Fragman

Galası Altın Portakal Film Festivali'nde yapılacak olan “Gelincik“ filminden fragman paylaşıldı.

3 - 10 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde prömiyeri yapılacak olan "Gelincik" filminden fragman paylaşıldı. Karanlık bir dünyayı anlatan "Gelincik" filminin başrollerinde usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan ve Kaan Yıldırım yer alıyor. Kaan Yıldırım, "Gelincik" filmi ile sanat sinemasına adım atmış oldu.

"Gelincik" Filminin Konusu

Yönetmenliğini Orçun Benli'nin üstlendiği "Gelincik", polisiye gerilim türünde bir film. "Gelincik" filminde görevinden ayrılan polis Ayhan ve Karadayı'nın yolları kesişiyor. Ayhan, her şeyini geride bırakarak kendisine yeni bir yaşam kurmaya karar verir ve şehir merkezinden uzakta bir orman evine yerleşir. Yeni yaşamına alışmaya çalışan Ayhan, avcılık yapar. Ayhan bir gün, av sırasında gelincik vurur, bu esnada Karadayı ortaya çıkar ve gelincikler hakkındaki tuhaf bir kehaneti Ayhan'a anlatır. Gelincikler konusunda Ayhan'ı uyaran Karadayı, aslında iyi bir insana benzer. Ayhan kendisine musallat olan gelincikten kurtulmaya çalışırken bir yandan eski yaşamına dair anıları ile yüzleşmek durumunda kalır.

Gelincik Film Ekibi

"Gelincik" filminde başroller Ahmet Mümtaz Taylan ve Kaan Yıldırım'a Hande Doğandemir, Bülent Emrah Parlak, İnan Ulaş Torun, Nilperi Şahinkaya, Mehmet Ali Kaptanlar, Yıldırım Beyazıt, Eray Özbal, Bulut Akkale, Cansu Karakartal eşlik ediyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Orçun Benli oturuyor. Benli; Hep Yek 2, Ver Kaç, 5 Dakkada Değişir Bütün İşler, Gulyabani, Bu Son Olsun gibi yapımlarla tanınıyor. Özellikle "Bu Son Olsun" filminde 12 Eylül dönemini mizahi bir bakış açısı ile anlatması, kendisini ön plana çıkarmıştı.

Gelincik Filminin Fragmanı

Yorumlar