Altın Portakal’ın Uluslararası Filmleri Belli Oldu

Altın Portakal’ın Uluslararası Filmleri Belli Oldu

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin Uluslararası Uzun Metraj Yarışması kategorisinde yarışacak filmler belli oldu.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteği ile Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu sene 57. kez düzenlenecek olan Antalya Altın Portakal Film Festivali için geri sayım başladı. 3-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde Uluslararası Uzun Metraj Yarışma kategorisinde yarışacak olan filmler ve bu kategorinin jürisinde yer alan isimler resmi olarak açıklandı.

Dünya Sinemasının Önemli İsimleri Jüride

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'na katılan filmleri, dünya sinemasının önemli isimlerinden oluşan bir jüri ekibi değerlendirecek. Jüri ekibinde "Tepenin Ardı", "Abluka", "Kız Kardeşler" filmleriyle tanıdığımız Emin Alper; “Pozitia Copilului / Çocuk Pozu”, Oscar’a aday gösterilen ve daha birçok filmi ile uluslararası çapta düzenlenen festivallerde ödüllere layık görülen Romanyalı yapımcı Ada Solomon; Tribeca ve Les Arcs Avrupa Film Festivalleri’nin Sanat Yönetmeni, Reykjavik Film Festivali Program Direktörü Frederic Boyer; ünlü yönetmenlerle çalışan ve kamera arkasındaki başarısı ile tanınan İranlı sanatçı Niki Karimi ile "Three Summers/Üç Yaz" isimli filmi ile Antalyalılar tarafından tanınan sanatçı Sandra Kogut yer alıyor.

57. Antalya Film Festivali Uluslararası Uzun Metraj Yarışma Filmleri:

En Başarılı Prodüksiyon / The Big Hit” - Emmanuel Courcol

Belirsiz Bir Süre İçin Birlikteliğe Hazırlık  / Preparations to be Together for an Unknown Period of Time” - Lili Horvát

Çelik Kızlar / Ladies of Steel”- Pamela Tola

En Uzun Gece / Yalda, a Night for Forgiveness” - Massoud Bakhshi

200 Metre / 200 Meters” - Ameen Nayfeh

Alelade Bir Yuva / Nowhere Special” - Uberto Pasolini

Bağlar / Bağcıklar / The Ties” - Daniele Luchetti

Dinle / Listen” - Ana Roche de Sousa

Gaza Mon Amour” - Arab ve Tarzan Nasser

Nereye Gidiyorsun, Aida? / Quo Vadis, Aida?” - Jasmila Žbanić

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin Uluslararası Uzun Metraj Yarışması'nda "En İyi Film" ve "En İyi Yönetmen" ödüllerinin kazananları 120.000 TL'nin sahibi olacak. "En İyi Kadın Oyuncu" ve "En İyi Erkek Oyuncu" kategorilerinde ödül alan isimlere ise Altın Portakal heykelciği verilecek.

Yorumlar