Altın Portakal Sinema Okulu, Öğrencilerini Bekliyor

Altın Portakal Sinema Okulu, Öğrencilerini Bekliyor

Antalya Altın Portakal Sinema Okulu için başvurular başladı.

Bu yıl 57.si düzenlenecek olan Antalya Altın Portakal Film Festivali 3 -10 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival kapsamında geleceğin sinemacılarına destek olmak amacıyla Altın Portakal Sinema Okulu kuruldu. 200 öğrenciye eğitim verecek okul için başvurular başladı.

200 Genç Sinemacı İçin Özel Eğitim Programı

Altın Portakal Sinema Okulu projesi, ilk kez geçen sene uygulanmıştı. Bu proje kapsamında Türkiye'nin dört bir yanından gelen 150 öğrenci Altın Portakal Film Festivali'ne davet edildi. Bu sene ise Türkiye'deki üniversitelerin Radyo, Televizyon, Sinema, Medya, İletişim ve Görsel Sanatlar bölümlerinde okuyan 150 yerine tam 200 öğrenci sinema sektörünün önde gelen isimleri ile Altın Portakal Film Festivali'nde buluşacak. Sinema Okulu'nun konuğu olan bu öğrenciler, sinema dünyasının önemli isimleri ile buluşacak, tecrübelerinden yararlanacak ve ders alacaklar.

Altın Portakal Sinema Okulu'na katılamayan öğrenciler ise festivale online olarak katılabilecek. Festival kapsamında yapılan röportajlar ve söyleşiler, festivalin sosyal medya hesaplarından yayınlanacak. Böylece herkes, festivaldeki etkinliklere erişim sağlayabilecek.

İki yıldır uygulanan Altın Portakal Sinema Okulu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek'in destekleri ile hayata geçiriliyor. Sinema Okulu için başvurular 11 Eylül'e kadar devam edecek. Festival ise 3 - 10 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Festivale ve başvurulara ilişkin detaylı bilgileri www.antalyaff.com sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar