Amazon Prime Video Türkiye’de!

Amazon Prime Video Türkiye’de!

Netflix’ in rakibi Amazon Prime Video Türkiye’de kullanıma açılıyor.

Yaşanan pandemi sonrası sinemaseverlerin büyük bir kısmı dijital platformlara yönelmeye başladı.  Disney+, Hulu, HBO Max gibi platformlar sektör içinde başarılı olsalar bile Netflix‘in bu alandaki en güçlü rakibi Amazon Prime Video olmaya devam ediyor.

Aylık abonelik karşılığında kullanıcılarına çeşitli deneyimler sunan Amazon Prime servisi  dünya genelinde 150 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Kullanıcı sayısını artırabilmek için farklı Pazar arayışlarına giren Amazon, sonunda Prime servisini Türkiye’de de kullanıma sundu.

İlgi çekici içeriklere sahip olan Amazon Prime’ın orijinal dizilerinin başında; son zamanların en iyi dizilerinden The Boys geliyor. Altın Küre ve Emmy ödüllü The Marvelous Mrs. Maisel, ekranların en iyi bilimkurgu dizilerinden olan The Expanse, Billy Bob Thornton’ın başrolünde yer aldığı, David E. Kelley imzalı Goliath, ciddi bir bütçeyle çekilen, Orlando Bloom ve Cara Delevingne’li Carnival Row, popüler polisiye romanlarından uyarlanan Bosch, özellikle ilk sezonu ile büyük ses getiren Homecoming, bilimkurgu dizisi Tales from the Loop, son yılların en heyecan verici animasyon dizilerinden Undone.

Geniş bir içerik yelpazesine sahip olan Prime Video’yu da barındıran Amazon Prime, ülkemizde aylık  7.90 TL abonelik ücreti ile kullanıcılara sunuldu. Ayrıca Prime da rakibi Netflix gibi kullanıcılara ilk bir ay ücretsiz abonelik fırsatı sağlıyor.

Yorumlar