Amazon’un İlk Türk Dizisi ‘Artı'

Amazon’un İlk Türk Dizisi ‘Artı'

Türkiye’de yayın hayatına başlayan Amazon’ un Türkiye’deki ilk yapımı Artı dizisi olacak.

Geçtiğimiz hafta aylık 7.90 TL gibi fiyat ile Türkiye pazarına giriş yapan Amazon Prime, Netflix’in dijital yayın platformu pazarındaki en güçlü rakibi oldu. Kullanıcıya sunduğu cazip teklif ile oldukça ilgi gören Amazon’ un Netflix’in izinden giderek yerli yapımlara imza atıp atmayacağı merak ediliyordu.  Çok zaman geçmeden Amazon’ un yerli bir dizi yapacağı konusunda iddialar ortaya atıldı. Amazon’un Türkiye yapımı ilk dizisinin Artı olacağı konuşuluyor.

Seyirciyi heyecanlandıran bu haberin artından dizi ile ilgili ufak detaylar paylaşılmaya başlandı. Artı adlı dizinin oyuncu kadrosunda Binnur Kaya, Okan Bayülgen, Serenay Aktaş, Zeynep Alkan ve Aslı Omağ‘ın yer alacağı söyleniyor.

Diziyi yapay zeka Enigma’nın yönetecek ve bu yönüyle dünyada bir ilke imza atacak ancak bunun nasıl bir karşılığı olacağı konusu şu an için belirsizliğini koruyor. Bahsedilen bu yapay zekanın diziyi nasıl şekillendireceği,  nasıl bir rol üstleneceğini ve bunun diziyi benzer projelerden nasıl ayrıştıracağı merak konusu. Dizinin tasarımını ise Burak Arslan üstlenecek.

Artı dizisine yönelik bir diğer dikkat çekici iddia ise seyircilerin kendi karakterlerini oluşturabilecek olması. Dizinin ilk karakterlerinin Erzincan’daki köy çocukları tarafından oluşturulacağı söyleniyor. 19 Mayıs 2021’de yayınlanacağı söylenen Artı dizisinin detayları için takipte kalın.

 

Yorumlar