Amerika'dan “Kızım Gibi Kokuyorsun“a Ödül

Amerika'dan “Kızım Gibi Kokuyorsun“a Ödül

“Kızım Gibi Kokuyorsun“ filmi, Method Uluslararası Film Festivali'nde ödüle layık görüldü.

Yönetmen Olgun Özdemir'in son filmi "Kızım Gibi Kokuyorsun" festivallerde gösterilmeye ve ödüller almaya devam ediyor. Los Angeles'ta filmin gösterimi gerçekleşti. Bu sefer Amerika'dan güzel haber geldi. "Kızım Gibi Kokuyorsun" filmi Stella Adler Akademisi ve Variety dergisinin işbirliği ile düzenlenen Method Uluslararası Film Festivali'nde Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü'ne layık görüldü. Ödülünü almak için Los Angeles'a gidemeyen ekip adına, Melodi Baç ödülü aldı.

Babel'e Benzetildi

Olgun Özdemir imzalı "Kızım Gibi Kokuyorsun" filmi, Amerikalı eleştirmenler tarafından göre Alejandro Gonzalez Inarritu'nun "Babel" filmine benzetildi. Hatta "Babel"in düşük bütçeli versiyonu olarak tanımlandı. Oyuncu kadrosunda Clémence Vernieu, Çağlar Ertuğrul ve Yılşen Özdemir'in yer aldığı film festivallerden büyük beğeni toplamaya devam ediyor.

"Kızım Gibi Kokuyorsun" Filminin Konusu

Filmde, bir trajedinin ardından Beatrice, Hevi ve İbrahim'in yolları kesişiyor. Genç bir kadın olan Beatrice, 14 Temmuz 2016'da Nice'deki Işid saldırısından tüm ailesini kaybettiği için acılar içindedir. Bu acısı ile başa çıkmaya çalışırken, bir yandan babasının vasiyetini yerine getirmek için yollara düşer. Babasının vasiyetini yerine getirmek isteyen Beatrice, ailesinin cenazesini göç ettikleri Antakya Vakıflı Ermeni köyüne götürmeye çalışır. Antakya'ya vardığında Samandağ'da bir motelde kalmaya karar veren Beatrice, bu motelde Suriyeli Hevi ve İbrahim ile tanışır. Bu üç kişinin hayatlarını birleştiren motel, yeni bir maceranın başlangıç noktası olur. Beatrice, Hevi ve İbrahim; kayıp birini bulmak için tekrar yollara düşer.

Kızım Gibi Kokuyorsun

Kızım Gibi Kokuyorsun

Vizyon Tarihi: 14 Ağustos 2020
Tür:
Yönetmen:

Yorumlar