Amerikan Sinema Kurgucuları Ödülleri Sahiplerini Buldu

Amerikan Sinema Kurgucuları Ödülleri Sahiplerini Buldu

Oscar Ödülleri yaklaştıkça Amerika Birleşik Devletleri’nde ödül sezonunun heyecanı artarak devam ediyor.

Amerika’nın ve elbette dünya sinema sektörünün önde gelen kurgu ustalarının oyları ile dağıtılan Amerikan Sinema Kurgucuları Ödülleri sahiplerini buldu. Ödüller bu yıl içerisinde bir çok festivalde rekabete giren filmler arasında dağıtıldı. Kazananlar başarılı profillerine yeni birer ödül eklemiş oldular.

Tıpkı Altın Küre Ödülleri’nde olduğu gibi Amerikan Sinema Kurgucuları Ödülleri’nde de En İyi Kurgulanmış Film ödülü Komedi-Müzikal ve Drama dalları olarak iki farklı ödül şeklinde verildi. Komedi-Müzikal dalında En İyi Kurgulanmış Film Ödülü; Oscar’da da sürprizler yapması beklenen Yorgos Mavropsaridis’in The Favourite filmine verildi. Drama dalında ise ödülün sahibi yılın en çok konuşulan filmlerinden olan Bohemian Rhapsody oldu.

İşte dağıtılan bütün ödüller ve kazananları;

FİLM ÖDÜLLERİ En İyi Kurgulanmış Film (Drama): “Bohemian Rhapsody” (John Ottman) En İyi Kurgulanmış Film (Komedi veya Müzikal): “The Favourite” (Yorgos Mavropsaridis) En İyi Kurgulanmış Animasyon Film: “Spider-Man: Into the Spider-Verse” (Robert Fisher, Jr.) En İyi Kurgulanmış Belgesel: “Free Solo” (Bob Eisenhardt) TELEVİZYON ÖDÜLLERİ En İyi Kurgulanmış Ticari Televizyon Dizisi (Drama): “Killing Eve” – “Nice Face” (Gary Dollner) En İyi Kurgulanmış Ticari Olmayan Televizyon Dizisi (Drama): “Bodyguard” – “Episode 1” (Steve Singleton) En İyi Kurgulanmış Ticari Televizyon Dizisi (Komedi): “Atlanta” – “Teddy Perkins” (Kyle Reiter) En İyi Kurgulanmış Ticari Olmayan Televizyon Dizisi (Komedi): “The Marvelous Mrs. Maisel” – “Simone” (Kate Sanford) En İyi Kurgulanmış Mini Dizi veya TV Filmi: “Escape at Dannemora” – “Better Days” (Malcolm Jamieson & Geoffrey Richman) En İyi Kurgulanmış TV Belgeseli: “Robin Williams: Come Inside My Mind” (Greg Finton & Poppy Das)

 

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış, ilk yorumlayan sen ol.