Filtreler

Animasyon Dizileri

12 sonuç Sırala
Filtrele

Animasyon türündeki diziler günümüzde, sinema filmleri ve diziler arasında oldukça popüler bir yere sahiptir. Animasyon dizileri resim veya nesnelerin hareketli ve canlı gibi gösterilecek şekilde düzenlenmesi ile oluşturulur. Bir nevi görüntülerin belirli bir sıra ile bir araya getirilmesi yöntemiyle yapılan bu tür, görsellerin saniyede belirli bir hızın üzerinde aktarılması ile hareket gibi algılanması ile gerçekleştirilir.

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yeni biçimleri ile karşımıza çıkan animasyonlarda, birçok farklı teknik kullanılmaktadır. Örneğin son dönemlerde sanal gerçeklik ve çizgi film formatında iki boyutlu görüntüler yaygın olarak tercih edilmektedir.

Hayal gücünün ve teknolojinin en güzel örneklerini, birbirinden özel konularla bir araya getirir. Çocuklar kadar yetişkinlerinde zevkle izledikleri animasyonlar, sinema ve televizyonun vazgeçilmezleri arasındadır.

En İyi Animasyon Dizileri

En iy animasyon dizileri sürekli izlense de, seyircilere aynı keyfi yaşatacak kadar kaliteli ve eğlencelidir. En iyi animasyon dizilerinin başında 2013 yılında yayınlanmaya başlayan Rick and Morty yer alıyor. Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından Adult Swim için yaratılan dizi tamamen yetişkinlere göre tasarlanmıştır.

Unutulması mümkün olmayan bir diğer animasyon dizisi ise kehanetleri ile gündemden asla düşmeyen The Simpsons dizisi oluyor. 1989’da ilk sezonu yayınlanan dizi 31. sezonu ile hala devam etmektedir.

Animasyon Dizi Önerisi

Cinedb olarak en iyi animasyon dizilerini, animasyon dizi önerilerini sizlere en iyi şekilde sunmayı amaçlıyoruz. Her yaş grubuna hitap eden animasyon türündeki yapımların konusu, fragmanları ve sezon bilgileri ile siz kullanıcılarımıza geniş bir arşiv sunmayı hedefliyoruz.

/1