Ankara Film Festivali Hız Kesmeden Devam Ediyor

Ankara Film Festivali Hız Kesmeden Devam Ediyor

31. Ankara Uluslararası Film Festivali, ödül töreni ile açılışını yaptı.

Bu sene 31.si düzenlenen Ankara Uluslararası Film Festivali'nin açılış töreni 3 Eylül Perşembe günü gerçekleşti. Açılış töreni Cermodern'de gerçekleşti ve "Onur Ödülleri" sahiplerini buldu. Coronavirüs önlemleri alınarak titizlikle planlanan festivalde davetliler eşliğinde Şerif Sezer, Tamer Levent ve Başka Sinema'ya "Onur Ödülleri" takdim edildi. Törenin sunuculuğunu Ünsal Ünlü üstlendi.

İşte Ödüller ve Sahipleri

31. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında verilen "Onur Ödülleri" açılış töreninde sahiplerini buldu. "Onur Ödülleri" olarak nitelendirilen Aziz Nesin Emek Ödülü, Sanat Çınarı Ödülü ve Kitle İletişim Ödülü verildi. Şerif Sezer, Aziz esin Emek Ödülü'nün sahibi oldu. Tamer Levent, Sanat Çınarı Ödülü'ne layık görüldü. Kitle İletişim Ödülü ise bağımsız film dağıtım ağı Başka Sinema'ya verildi.

Ankara Film Festivali kapsamında bu sene üçüncü kez düzenlenen Ulusal Uzun Proje Geliştirme Desteği Yarışması'nı "Hak Edilmiş Bir Öpücük" filmi ile Murat Uğurlu kazandı. Jüri üyeleri Ceylan Özgün Özçelik, Suzan Güverte ve Uygar Şirin, 30.000 TL'lik ödülü Murat Uğurlu'ya teslim etmeden önce kararlarını "“Evrensel meselelere ait olduğumuz coğrafyadan bakarken keskin bir eleştiri ya da yüceltmenin kolaycılığına sığınmaktansa nesnel ve derinlikli bir tablo çizen, karakterlerini arzuları ve korkularıyla çok boyutlu, soluk alıp veren varlıklara dönüştüren ve senaryo yapısı ile ele aldığı tema arasında tutarlı bir bütünlük kurmayı başaran bir proje. Böylece Murat Uğurlu'nun film projesine 30 bin TL'lik ödül verildi." sözleri ile açıkladı.

Festival Hakkında Detaylar

31. Ankara Film Festivali, 11 Eylül'e kadar devam edecek. Bu süreç boyunca Ulusal Uzun Metraj Yarışması ve Dünyası Sineması kategorilerinin özel filmleri, sinemaseverler ile buluşacak.

Yorumlar