Antonio Banderas ve Penelope Cruz'lu Dolor y Gloria'dan Yeni Fragman

Antonio Banderas ve Penélope Cruz’un ‘Dolor y Gloria’ filminden yeni fragman yayınlandı.

72. Cannes Film Festivali’nin ‘Yarışma Filmleri’ arasında yer alacak olan İspanyol yönetmen Pedro Almodovar imzalı ‘Dolor y Gloria’ (Acı ve Zafer) filminin yeni fragmanı yayınlandı.

Dolor y Gloria Filminin Konusu Ne?

Aynı zamanda filmin senaristliğini de yapan Almodovar, daha önceki yapıtlarının tersine bu filminde erkek karakter Salvador Mallo’nun hikayenin merkezi olduğunu belirtti. Filmde zamanla savaşan yönetmen Salvador Mallo’nun anıları seyirciye aktarılıyor. Mallo’nun altmışlı yıllarda geçen çocukluğunun, ailesiyle bir köye göç serüveninin, ilk sevdasının ve ayrılığının şimdi ve geçmiş arasında sürekli geçişlerle anlatıldığı filmde anılarını unutamayacağını bilmesine rağmen unutmak için anılarını yazmaya başlamasını, sinemayla buluşmasını ve hayatındaki her şeyin asıl nedeni olan içindeki boşluk hissi perdeye yansıtılıyor.

Filmin başrollerini Penelope Cruz ve Antonio Banderas paylaşırken, ikiliye  Asier Etxeandia, Leonardo Sbaraglia, Nora Navas, Julieta Serrano, Cesar Vicente ve Asier Flores eşlik ediyor.

Tahmini olarak 2019 yılının ekim ayında seyirci ile buluşacak olan bu filmin, Türkiye’deki vizyon tarihi hala belirsiz..

 

Yorumlar