Antonio Banderas Ve Penelope Cruz'un Film Çekimleri Durduruldu

Antonio Banderas Ve Penelope Cruz'un Film Çekimleri Durduruldu

Penelope Cruz ve Antonio Banderas'ın başrollerini paylaştığı Official Competition filminin çekimleri Corona virüsü nedeniyle durduruldu.

Birkaç hafta önce Madrid'de başlayan film çekimlerine corona virüs salgını nedeniyle ara verildi.

Coronavirüs Mariano Cohn ve Gaston Duprat'ın Filmini Vurdu

Yönetmenliğini Mariano Cohn ve Gastón Duprat'ın yaptığı, yapımcılığını The Mediapro Studio'nun üstlendiği Official Competition filmi dünyanın birçok ülkesinde görülen Corona virüsü salgınından etkilendi. Filmin çekimleri Ispanya'da devam ederken durdurma kararından sonra yapım şirketi süreç ile ilgili açıklamada bulundu: "Güvenlik önlemlerinin uygulanması ve sorumluluklar nedeniyle film ekibi, bazı ekip üyelerinin belirsiz söylemleriyle karşı karşıya kalmaları üzerine, özellikle de Madrid'deki okulların kapatıldığı düşünülürse ailelerinin ihtiyaçlarına yönelmelerini sağlamak için çekimler iptal edildi."

Official Competition Filmi İptal Olacak Mı?

Mediapro yaptığı açıklamada kısa zamanda Official Competition'un çekimleri için yeniden bir araya geleceklerini de belirtti. Sağlık tedbiri nedeniyle çekimler durdurulmasaydı filmin nisan ayında tamamlanması planlanıyordu. Filmin çekildiği İspanya, coronavirüsten ikinci derecede etkilenen ülkeler arasında yer alıyor. Şimdiye kadar ülkede 3,148 kişinin salgına yakalandığı öğrenildi ve 87 kişi yaşamını yitirdi. Dolayısıyla alınan kararın ünlü oyuncuları ve çekim ekibinin sağlığı için önemli bir tedbir olduğunu söyleyebiliriz. Banderas ve Cruz hayranları, ikiliyi beyazperdede izlemek için biraz daha bekleyecek.

Yorumlar