Apple, Elisabeth Moss ile Anlaştı

Apple, Elisabeth Moss ile Anlaştı

Apple, uyarlama dizi “Shining Girls“ için Elisabeth Moss ile anlaşma sağladı. Moss dizinin hem yapımcısı hem de başrolü olacak.

Apple, 2013 yılında yayınlanan ve Türkçeye “Hayvanlılar Şehri” adıyla çevirisi yapılan "Lauren Beukes" isimli romanı diziye uyarlamaya hazırlanıyor. Apple, "Shining Girls" isimli dizi için Elisabeth Moss ile anlaşma sağladı. Elisabeth Moss, dizinin başrolü olarak ekranlarda olmanın yanı sıra projede yönetici yapımcı görevini de üstlenecek. Romanın senaryoya uyarlanmasını ise Silka Luisa yapacak. Luisa aynı zamanda baş yapımcı ve showrunner olarak görev alacak.

Shining Girls Dizi Ekibi

"Shining Girls" dizisinin hayat geçirilmesi için büyük bir ekip oluşturuldu. Dizinin prodüksiyonunu Elisabeth Moss ve Lindsey McManus, Love ve Squalor Pictures şirketi ile yapacak. Appian Way şirketi adına dizinin yapımcılığını Leonardo DiCaprio ve Jennifer Davidson üstlenecek. Dizinin üretimini MRC Television gerçekleştirecek.

Elisabeth Moss ve Shining Girls

"Shining Girls" dizisinde Elisabeth Moss, bir saldırganın elinden kurtulan ve onu arayan bir Chicago muhabirini canlandıracak. Bu arayış boyunca yaşamı değişecek. Daha önce Elisabeth Moss'un mini dizi "Candy"nin başrolünde olacağı duyurulmuştu. Mini dizide ünlü katil Candy Montgomery karakterine hayat verecek olan Moss, bu projede de yapımcı olacak.

Daha önce Moss ödüllü diziler "Mad Men" ve "The Handmaid's Tale"de rol almış, bu dizilerdeki performansı ile büyük beğeni toplamıştı. "Top of the Lake" ve "The West Wing" yapımlarında da rol alan oyuncu son olarak "Shirley" ve "Invisible Man" projelerinde yer almıştı. "Shining Girls" ve "Candy" dizilerinin yanı sıra ilerleyen dönemde iki yeni filmde Moss'u izleyeceğiz. Bunlar Wes Anderson imzalı "The French Dispatch" ve Taika Waititi'nin "Next Goal Wins" filmi olacak. Yoğun bir çalışma programı içerisinde olan yıldız oyuncunun kariyerindeki hızlı yükselişi devam ediyor.

Yorumlar