Apple'ın Casus Filminde Başrol Idris Elba

Apple'ın Casus Filminde Başrol Idris Elba

Idris Elba, Apple'ın adı henüz belli olmayan casus filmden başrol olacak.

Başarılı oyuncu Idris Elba'nın yeni projesi belli oldu. Apple ile anlaşma sağlayan oyuncu bu sefer casus filminde başrol olacak. Çekimlerinin Afrika'da gerçekleşmesi planlanan film için "Aşk dolu bir casus filmi" şeklinde açıklama yapan Elba, yapımcılarla görüşmelere başladı. Filmin yapımcılığını ise Kinberg’s Genre Films başkanı Simon Kinberg ve Audrey Chon üstlenecek. "Black Monday" ve "The Daily Show" yapımlarıyla tanınan Travon Free ise filmin senaryosunu hazırlıyor.

Idris Elba, Apple İle Çalışmaya Devam Edecek

Son açıklamalara göre Temmuz ayında Idris Elba ve Green Door Pictures, Apple TV için çeşitli yapımlar üretecekleri bir ilk bakış anlaşması imzaladı. Apple, aynı zamanda Kinberg ile benzer bir anlaşma gerçekleştirdi ve Kinberg, Apple için henüz ismi belli olmayan bir bilim kurgu dizisi hazırladı.

Idris Elba Hakkında

Sinema sektörünün en üretken isimleri arasında yer alan Idris Elba, en son Luther dizisinde rol almıştı. Hatta son yapılan anlaşmaya göre dizinin film versiyonu çekilecek ve Elba yine başrolünde yer alacaktı. Ayrıca Elba, Toronto Film Festivali'nde prömiyeri yapılacak olan "Concrete Cowboy" filminde de rol aldı. 2021 yılının yaz aylarında piyasaya sürülecek olan "The Suicide Squad" filminin de başrolünde yer alan Idris Elba, yakında Netflix'in orijinal yapımı "The Harder They Fall" için çalışmalara başlayacak.

Yorumlar