Apple TV+'ın The Banker Filminden İlk Fragman Yayınlandı

Samuel L. Jackson ve Anthony Mackie The Banker filmi için bir araya geliyorlar.

Marvel'ın emektar isimlerinden olan Samuel L. Jackson ve Anthony Mackie, hikayesi yaşanmış bir olaya dayanan The Banker filmi bir araya geliyorlar

Apple'ın, Netflix'e rakip olarak çıkardığı yayın  platformu Apple TV+, aylık 4,99$ fiyatı ile karşımıza çıkmıştı. Apple Netflix'i örnek alarak, sadece yapımları satın alarak değil kendi dizi ve filmlerini de platformunda yayınlamayı planlıyordu. Hatta ilk yapımlarını da sinemada gösterime sokmak gibi düşünceleri olduğunu da belirtmişlerdi.

The Banker filminin başrollerini Marvel Evreni'nden aşina olduğumuz Samuel L. Jackson ve Anthony Mackie paylaşıyor. Samuel L. Jackson ve Anthony Mackie filmde, Joe Morris ve Bernard Garrett isimli iki siyahiyi canlandırıyor. 

The Banker Filminin Konusu

The Banker, 1960'lı yıllarında Afrika kökenli Amerikalıların, Amerikan Rüyası'na (American Dream) ulaşmak için çalıştıkları gayrimenkul ve banka zincirinden bahsediyor. Filmin konu aldığı dönemde olan ve halen daha günümüzde de devam eden siyahi insanların mal sahibi olmalarının sıkıntı olması durumu filmde çok net bir şekilde işleniyor. Ayrıca The Banker, gayrimenkul ve bankacılık zincirini kurmaya çalıştıklarında ten renginden dolayı hem toplumsal hem de hukuki engelleri de konu alıyor.

Joe Morris ve Bernard Garrett, bu problemi aşmak için işçi sınıfından bir beyaz olan Matt Steiner'ı (Nicholas Hoult) kullanıyor. Ona zengin insanların nasıl sosyalleşebileceğini ve nasıl davranması gerektiği gibi konuları öğreterek işlerini Matt Steiner üzerinden yürütmeye çalışıyorlar. Filme konu olan hikayenin gerçek hayatta yaşadığı söyleniyor.

The Banker, 6 Aralık tarihinde Apple TV+ platformunda gösterimde olacak.

Yorumlar