Apple Tv Plus, İlk Emmy Ödülü'nü Kazandı

Apple Tv Plus, İlk Emmy Ödülü'nü Kazandı

Apple TV Plus'ın “The Morning Show“ dizisindeki oyunculuğu ile Billy Crudup, Emmy Ödülü'ne layık görüldü.

2019 yılının son aylarından itibaren yayın hayatına başlayan Apple Tv Plus, pazar gece düzenlenen törende "The Morning Show" dizisi ile ilk Emmy Ödülü'nü kazandı. Apple Tv Plus'ın önde gelen yapımlarından birisi olan "The Morning Show" dizisinde TV yöneticisi Cory Ellison rolüyle Billy Crudup, "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" dalında Emmy Ödülü'ne layık görüldü.

Rakipleri Güçlüydü

"En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu" kategorisinde Billy Crudup'ın yanı sıra "The Morning Show dizisinden rol arkadaşı Mark Duplass, HBO'nun "Succession" filminden Nicholas Braun, Kieran Culkin ve Matthew Macfadyen, "Better Call Saul"dan Giancarlo Esposito, "The Handmaid’s Tale" dizisinden Bradley Whitford ve "Westworld" yapımından Jeffrey Wright bulunuyordu. Güçlü rakiplerinin arasından sıyrılarak Emmy Ödülü'nü kazanan Crudup; ödülü aldıktan sonra duygularını, "Bu rolü aldığım an, bunun büyük bir şans olduğunu biliyordum. Bu yüzden bu projede ve hayatımda yer alan herkese beni destekledikleri ve sevdikleri için teşekkür etmeye çalıştım. Bu yüzden, size teşekkür etmediysem, lütfen beni arayın. Bir destek yığını aldım ve inanılmaz derecede minnettarım." sözleri ile ifade etti.

"The Morning Show", 7 Adaylığa Sahipti

Henüz 1 sezonu yayınlanan dram dizisi "The Morning Show" Primetime ve Creative Arts Emmy Ödülleri'nde yedi dalda aday gösterilmişti.

Bir drama dizisinde en iyi konuk oyuncu: Martin Short

Bir drama dizisinde en iyi başrol oyuncusu: Steve Carell

Bir drama dizisinde en iyi başrol oyuncusu: Jennifer Aniston

Bir drama dizisinde en iyi yardımcı oyuncu: Mark Duplass

Bir drama dizisinde en iyi yönetmenlik: Mimi Leder

Yorumlar