Aşk 101 Dizisi İçin Mahkeme Kararı

Aşk 101 Dizisi İçin Mahkeme Kararı

Savcılık, Aşk 101 dizisi için son kararını verdi.

Son günlerde Netflix'in en çok izlenen projeleri arasında yer alan ve sosyal medyada çok konuşulan dizi ile ilgili savcılık kararını açıkladı.

Aşk 101 Dizisine Yasak Gelecek Mi?

Geçtiğimiz günlerde CİMER'e yapılan bir ihbarda Netflix Türkiye yapımı "Aşk 101" dizisinin gençleri eşcinselliğe yönlendirdiği ve genç bireylerin gelişimini olumsuz yönde etkilediği iddia edilmişti. Bu ihbar sonrasında yapılan soruşturmalar sonucunda savcılık "Aşk 101" dizisi hakkında soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Netflix İçin Özgür İrade Kararı Çıktı

Savcılık kararını açıklarken dizinin bir televizyon kanalında yayınlanarak kamuya açık olmadığını, dizinin üyelik gerektiren Netflix platformunda yayınlandığını ve üyelik için bir ücretin gerektiğini belirtti. Dolayısıyla kişilerin özgür iradeleriyle ücret ödeyerek bir platformda diziyi izleyip izlememe iradesine sahip oldukları belirtilerek CİMER'e yapılan ihbar savcılık tarafından dikkate alınmadı.

Aşk 101 Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Oyuncu kadrosunda Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu, Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, Selahattin Paşalı ve İpek Filiz Yazıcı gibi isimlerin yer aldığı gençlik dizisinde 1998 yılında aynı lisede okuyan bir grup gencin hikayeleri anlatılıyor.

Yorumlar