Aslan Kral 2 Geliyor

Aslan Kral 2 Geliyor

Çok sevilen Aslan Kral filminin ikincisini Barry Jenkins yönetecek.

1994 tarihinde bir çizgi film formatında hayatımıza giren ve kendi alanında resmen unutulmaz bir efsaneye dönüşen Aslan Kral (The Lion King) filmi; 2019 senesinde dönemin “photorealistic” teknolojileri ile oldukça gerçekçi bir şekilde tekrar çekilmiş ve Jon Favreau yönetmenliğinde hayatımıza girmişti. Önceki filmin neredeyse sahne sahne yeniden düzenlenmiş hali diyebileceğimiz 2019 model Aslan Kral; çok sevilmişti. Hem 90’lı yılların çocukları nostalji yaşatan hem de günümüz nesli için yeni bir “örnek film” yaratan yapım; dünya çapında 1.5 milyar dolarlık bir gişe başarısına ulaştı.

Aslan Kral 2 Filmini Başarılı Yönetmen Barry Jenkins Yönetecek

2019 tarihli Aslan Kral filmi neredeyse 1994 tarihli orjinal filmin teknolojik bir tekrarı olsa da yapımcılar bu hikayenin peşini bırakmıyor. Deadline Hollywood’un haberine göre ilk filmin senaryosunu yazan Jeff Nathanson; ikinci bir Aslan Kral filmi için kolları sıvadı ve özgün bir hikaye hazırladı. Aslan Kral 2 filmini Moonlight ve If Beale Street Could Talk gibi ödüllü ve çok sevilen filmleri yönetmiş olan Barry Jenkins yönetecek.

Aslan Kral 2 Filminin Konusu ve Vizyon Tarihi

Aslan Kral 2 filminin hikayesinin 1994 ve 2019’daki filmlerin haricinde aynı evrende farklı bir döneme odaklanacak özgün bir hikaye olduğunu biliyoruz. Dedikodular hikayenin Simba’nın babası olan ve ilk filmde ölümüyle herkesi yasa boğan Mufasa karakterinin gençlik yıllarında geçeceğine yönelik. Filmin tarihi ile ilgili ise sektörü oldukça yavaşlatan COVID sıkıntısı ve yönetmen Barry Jenkins’in yoğun takvimi düşünüldüğünde sağlıklı bir şey söylemek neredeyse imkansız.

Kaynak: Deadline Hollywood

Aslan Kral

Aslan Kral

Vizyon Tarihi: 19 Temmuz 2019
Tür:
Yönetmen:

Yorumlar