Aslan Kral Filmi İlk Haftasında Rekorları Kırdı

Aslan Kral Filmi İlk Haftasında Rekorları Kırdı

Yeniden çekilen Aslan Kral filminin macerası rekorlarla başladı.

1994 senesinde bir çizgi film olarak vizyona giren ve gerek görüntüleri gerek hikayesiyle çok büyük bir beğeni toplayan, ülkemiz dahil bütün dünya ülkelerinde milyonlarca hayran biriktiren Aslan Kral filminin günümüz teknolojileri ile hazırlanan gerçekçi animasyon versiyonu vizyona girdiği ilk haftada önemli rekorlar elde etti. Aslan Kral; bu rekorlardan birinde Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 filmini geride bıraktı.

 

Aslan Kral Temmuz Ayının En İyi Açılış Yapan Filmi

Dünya genelinde ilk hafta sonunda 500 milyon doları aşan film 8 sene önce 2011’de Temmuz ayında vizyona giren ve rekor kıran Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 filmini geride bıraktı ve Temmuz ayının en iyi açılış yapan filmi olma rekorunu ele geçirdi.

En Çok İzlenen Animasyon: Aslan Kral

Aslan Kral filminin ilk hafta sonu performansı ile kırdığı tek rekor En İyi Temmuz Açılışı değil. Film aynı zamanda yakın tarihte Incredibles 2 (İnanılmaz Aile 2) filmi tarafından kırılan “en iyi açılış yapan animasyon film” rekorunu da kırmayı başardı.
 

Aslan Kral’ın Notları Karışık

Vizyonda ilk haftasında olan Aslan Kral filmi için eleştiriler şimdilik karışık. Orijinal filminin neredeyse tamamının sahne sahne tekrar edildiği filmde yarım saat civarında ek sahne de yer almıştı. Filmin gerçekçiliği çok büyük övgüler topladı hatta film için bir Afrika belgeseli yorumları da yapıldı. Ancak hala orijinal yapımı, yeni yapıma tercih eden birçok sinemasever var.
 
Aslan Kral

Aslan Kral

Vizyon Tarihi: 19 Temmuz 2019
Tür:
Yönetmen:

Yorumlar