Atıştırmalık Yazlık Diziler

avatar
Anonim Editör

Bir diziye başlasam içim açılsa, bölümleri kısa olsa, tüm günümü yemese diyenler için birbirinden keyifli yazlık, neşeli diziler!

The Good Place

The Good Place

Amerikalı genç ve güzel Elenaor bir gün bir talihsizlik sonucu ölür ve gözünü “The Good Place (İyi Yer)” tabelasının karşısında açar. İyi Yer’in sorumlusu ve mimarı Michael’ın rehberliğinde ölümden sonrasına dair kendisi için hazırlanan yeni hayatı tanımaya başlar. Dünyada nasıl bir insan olduğuna bağlı olarak şekillenen bu yeni hayatında tam hayallerindeki gibi bir evi ve onun yolunu gözleyen bir ruh eşi de vardır. bu mükemmel tablonun tek pürüzü ise Elenaor’un aslında sandıkları Elenaor olmamasıdır. Aslında gitmesi gereken “Kötü Yer’in(The Bad Place ne kadar korkutucu bir yer olduğunu öğrenince bu yanlış anlaşmayı düzeltmemeye karar veren Elenaor’un İyi Yer’deki varlığı her şeyi çok karmaşık hale getirecektir.

The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

Ortalama altı zekâsıyla günlerini geçiren sorumsuz ve serseri Phil Miller kaynağı belirsiz bir salgın sonucu nesli tükenen insanlığın içinden nasıl olmuşsa hayatta kalmayı başarmıştır. Başlarda oldukça eğlenceli olan bu durum giderek sıkıcı bir hal almaya başladığında Phil dünyadaki son insan olmadığını fark eder. Dünyanın en lüks evleri, en pahalı içkileri, her tür lüks ve konfor artık sadece onların hizmetindeyken bile başları dertten kurtulmayan ikiliyi daha da garip maceralar beklemektedir.

Glow

Glow

Ruth Wilder Angeles’ta yaşayan ve oyunculuk yaparak bir yerlere gelmeye çalışan bir kadındır. İş bulmakta zorlanan ve dolayısıyla maddi sıkıntılar çeken Ruth, aldığı bir telefonla “alışılmadık kadınlar aranıyor” şeklindeki ne olduğu belli olmayan iş çağrısına cevap verir ve seçmelere gider. Burada birbirinden oldukça farklı karakterlerde kadınlarla karşılaşacak, düşman saflara geçtikleri eski en yakın arkadaşı da dahil olmak üzere bu kadınlarla yepyeni bir maceraya atılacaktır. G.L.O.W. yani Gorgeous Ladies of Wrestling (Güreşin Güzel Kadınları), 80’li yıllarda yayınlanan kadın güreş şovundan ilham alınarak uyarlanan bir dizi.

Santa Clarita Diet

Santa Clarita Diet

Joel ve Sheila emlakçılık yapan ve ergen kızları, aynı zamanda yakın arkadaşları olan polis komşuları ile California‘da huzurlu bir hayat sürmektedir. Bir gün ev satışına gittiklerinde Sheila şiddetli bir şekilde kusmaya başlar. Görülmemiş boyutlarda bir zehirlenme sandıkları olayın ardından her şey tam normale döndü derken Sheila değişmeye başlar; hem karakter olarak hem beslenme şekli olarak. Artık bu huzurlu çekirdek aile için yepyeni bir dönem başlamıştır.

Downward Dog

Downward Dog

Yetişkin bir çocuk olan sevgilisi Jason'dan (Lucas Neff) ayrılan ve altı yıldır çalıştığı, çok sevdiği işinde istediği başarıyı yakalayamayan Nan’in en büyük destekçisi sevgili köpeği Martin’dir. Bir anda evinde filozof köpeği Martin ile yapayalnız kalır. Nan'i mutlu etmek için elinden geleni yapan Martin’in oldukça zeki olmasına ve Nan’e harika tavsiyeler vermesine rağmen insanlar tarafından anlaşılamaması ise büyük bir talihsizliktir.

Rick and Morty

Rick and Morty

Ailesini bilinmeyen bir zamanda bilinmeyen sebeplerden terk eden çılgın bilim adamı Rick Sanchez yıllar sonra geri döner. Bir mucit olan Rick alternatif evrenlere ve farklı gerçekliklere gidebileceği bir portal tabanca icat etmiştir. Bununla sonsuz sayıda farklı gerçekliğe yolculuk edebilmektedir. Bu yolculuklarında kendisine hemen hemen her zaman kafası yavaş çalışan ergen torunu Morty eşlik eder.